Stranger Things {Dizi}

Geçenlerde bir dizi listesi yapmıştım hani. İşte o listeye eklemediğim 8 bölümlük bir mini dizi izledim geçen hafta. Stranger Things. Uzun zamandır gerilim ve korku filmi izlemiyordum. Bu dizi süper oldu. İnanılmaz gerildim. (Deli miyim neyim?)

Stranger Things Dizisinin Konusu

Will bir gün arkadaşlarıyla beraber oynadıktan sonra eve geç saatlerde döner. Eve yaklaştığında ormanda bir şey farkeder ve hızla eve kaçar. Ancak o şey Will’i takip etmiştir ve evin bahçesinde onunla birlikte çocuk da kaybolur..

Ertesi gün annesi ve ağabeyi Will’in kaybolduğunu öğrenir ve tüm kasaba seferber olur.. Bu ilginç olayların başlangıcıdır.

Çünkü ertesi gün ormanda bir kız çocuğu bulunur. Kısacık saçlı bu kız çocuğu dikkatleri üzerine çeker. Adının Eleven (yani 11) olduğunu söyleyen bu kızda tuhaf bir şeyler vardır.

Diğer yandan Will’in annesi onunla iletişim kurduğunu iddia etmektedir.. Evin her yanını ışıklarla donatan Joyce Byers (Winona Ryder) oğlunun onunla bu şekilde iletişim kurduğunu söylemektedir.

Tüm bu olaylar olurken, bir kız daha ortadan kaybolmuştur.

Eleven‘ın iddiasına göre tüm bu olaylar “upside down” yani bu dünyanın diğer tarafında gerçekleşmektedir ve onlarla iletişim kurabilmektedir..

Benim dizi hakkındaki yorumlarım:

Dizinin konusunu anlatırken spoiler vermemeye çalıştım ama umarım başarılı olabilmişimdir.. 

Diziyi izlemeye başladığımda en şaşırdığım olay Winona Ryder‘ın oynuyor oluşuydu :) Uzun zamandır kendisini ekranlarda görmemiştim. Benim için bonus oldu.

strangerthings1

80’lerde geçen dizinin konusu çok sağlamdı, kopukluk yoktu. Devamlılık güzel sağlanmıştı. İki dünya arasındaki geçişler de ilginçti! (Dikkat burayı diziyi izleyinde anlayacaksınız.)

8 bölümü birden izleyesim geldi. “Netflix Original Series” adı altında yayınladığı diziler çok sağlam oluyor zaten. Dizinin başlangıcı, müzikleri vs. olay oldu. Hatta başlangıcındaki animasyondan kendi logonuzu üretebildiğiniz bir web sitesi bile var. Hal böyleyken dizinin popüler olması kaçınılmaz :)

strangerthings2

İyi haber, dizinin 2. sezonunun da çekileceği yönünde. Tabi bunun için biraz beklememiz gerekiyor. Ben son bölümde anlamıştım zaten ;)

strangerthings3

(Ortadaki tombul olan favorim:) )

Eğer korku ve gerilim seviyorsanız bu dizi tam sizlik.

Bonus olarak fragmanı buraya ekliyorum:

 

Beni sosyal medyada takip edebilirsiniz:

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]