Haftasonu yaklaşırken bir film listesi yapmak istedim :)  Geçen sene izlediğim en güzel filmleri bu listede topladım. Umarım ne izlesem diye düşünenlere güzel bir alternatif olur..

Patlatın mısırları, haydi film keyfine ;)

chef

Chef

Yemek yapmayı seviyor musunuz? O zaman bu film tam size göre. Bir de Robert Downey JR. varsa, izlenmez mi? :)

 

mazerunner

Maze Runner

Aksiyon filmlerini sevenler için muhteşem bir film. Uzun zamandır bir bilim kurguyu bi denli heyecanla izlememiştim. 3 kitaplık serinin ilk filmi Maze Runner, devam filmleri de gelecek ;)

lucy

Lucy

Hem aksiyon hem bilimkurgu severlere önerebileceğim en güzel film. Lucy 2014’un bence en iyi bilim kurgu filmlerinden.

transcendence

Transcendence

Yine bir bilim kurgu, bu sefer beyninizin sınırlarını zorlayacağınız türden. Gerçeklik ile sanallığın kesiştiği noktada insan hayatını etkileyecek derecede ilginç bir film.

gonegirl

Gone Girl

Bir gün eşiniz aniden ortadan kaybolsa ne yapardınız? Peki kaybolmadan önce evde cinayet işlendiğine dair ipuçları bulunsa? Şeytanın aklına gelmeyecek kurnazlıklarla dolu bu filmin sonunu tahmin bile edemeyeceksiniz ;)

hero

Big Hero 6

Daha önce yazısını yazdığım film Oscar ödüllerinde en iyi animasyon ödülünü aldı. Geçen senenin en iyi animasyonu bu kesinlikle izlemelisiniz.

hobbit3

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Son filmimiz de bir klasik. Hobbit 3’lemesinin son filmi. Diğer filmleri izlemediyseniz öncelikle onları izlemelisiniz. Bana sorarsanız seride en sevdiğim bölümler 2 ve 3 oldu. Serinin ilk filminin tanıtımı için tık tık.

 

Daha önce izlediğim filmlerin listesi için tık tık.

Ilık bahar günlerinin izlenesi filmleri için tık tık.

İyi seyirler ;)

yazi