Canavar Ev (monster house)

monster-house.jpg

Bu akşam canavar ev‘i orjinal adıyla monster house‘u izledik. Ben daha önce posterlerini görmüştüm ama film hakkında hiçbir fikrim yoktu. Animasyon olduğu için çocuk filmi izleyeceğimi sandım. Ama bu film bir çocuk filmi değil. Bazen komik bazen de ürkütücü. İzlerken çok eğlendik. Hele Chowder’ın konuşmalarına gülmekten kırıldık.

Imdb okuyucuları bu filme 10 üzerinden 7 puan vermişler. Demek ki herkes izlemeye değer buluyor. Ayrıca filmin yönetmeni Gil Kenan hakkında biraz araştırma yaptığımda bu filmin ilk sinema deneyimi olduğunu öğrendim. İsminden dolayı İran’lı olduğunu sandığım yönetmen meğer İsrail asıllıymış ama Londra’da doğmuş. İlk filmi olan Monster House oscar’a da aday gösterilmiş.

Film yaşlı bir adam, onun evi! ve komşu çocuklar arasında geçiyor. Bu ev ne hayaletli ne de perili. Bahçesine giren şeyleri yutuyor. Evet! Bu şey her ne olursa. Filmin sonu da süpriz oluyor haliyle.

Keyifli ve izlenebilir bir film.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

4 Comments

 1. bu tarz animasyon filmler moda oldu.

 2. admin says:

  ege; evet, bu tarz animasyonlar son zamanlarda çoğaldı. ama ratatouille hepsini geride bırakacak sanırım. ne de olsa pixar yaptı…

 3. animasyon filmlere karşı hiçbir zaman önyargı sahibi olmadım fakat hala bir çok animasyon filmini izlemedim. Shrek serisi gibi… ama kendimide buz devri serisinden alamıyorum.

  her neyse sonuçda sen bu film hakkında yazıp çizmişsin ve beğendiğini söylemişsin denemek lazım. bir problem çıkmazsa bu akşam bende monster house filmi izleyenler sınıfına gireceğim

 4. Açıkçası benim için animasyon denilince akan sular duruyor. Bunu da sık sık yazıyorum. Bu çizgi filmler de yine benim için ikiye ayrılıyor.
  1. senaryosuna bayıldıklarım
  2. tekniğine bayıldıklarım

  Monster house 1. kategoride. Tekniği de güzel.
  Ratatuollie, Shrek, Ice Age 2. kategoride yer alıyor. Sevimli Canavarlar ve bütün Miyazaki filmleri ise her iki kategoriye de giriyor.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]