The Last Airbender

airbender

Hakkındaki olumsuz eleştirilere rağmen geçen akşam The Last Airbender’a gittik. Ne yalan söyleyeyim 3 boyutlu sinemaları seviyorum. Çizgi filmini çok izlememiş olsam da Last Airbender’ı merak ettim. Aslında bizim için Last Airbender pazar günleri kahvaltıdan önce izlediğimiz Avatar’dı. Şirin mimikleri olan, hop hop zıplayan şirin karakter Aang’ın maceralarını izlerdik. Sezonları takip etmediğimden konuya çok hakim değildim.

Bu serinin ilk filmiymiş. 1. kitap olarak başladı. Yani çizgi filmin 1 sezonu filmin 1.’si.

Özel efektler, görüntüler, sahneler çok güzeldi. 3D olmasından dolayı güzel hissediliyordu. Yalnız filmin ortalarında bir yerlerde gözlüğü çıkarıp izledik.  Bence öyle olmamalıydı. Bir film 3D ise hakkını vermeli gözlüğü çıkarmak zorunda bırakmamalı diye düşündüm.

Bir diğer eleştirim de filmin yıldız karakteri olan Aang’ın çok çocukça durmasıydı. Biraz daha büyük olsa daha hoş olurdu sanki. Eğer film seri halinde olacaksa çocuk büyüyecek zaten o zaman ne yapacaklar merak ettim. Harry Potter gibi olursa yandılar..

The Last Airbender’a hiç bir fikri olmadan gidenler beğenir ama çizgi filmi izleyip büyük beklentileri olanlar beğenmez diye düşünüyorum. Sırf efektler için gidilir, filmin geneli için gidilmez. Kısacası konu ve karakterlere bağlı kalmadan keyifli bir 3D film izlemek için gidilebilir.

Dayım da film hakkında yazmış ama o beğenmeyenler tarafında:) http://www.sporburada.net/?p=293

Fragman:

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. AirBlender!

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]