Ayşenur Akbuğa, @hobiluso, Yetenekli Kadınlar

Merhaba,

Bugün sizlerle instagramdan uzun zamandır severek takip ettiğim ve işlerine bayıldığım birini tanıştıracağım. Kendisi nasıl tatlı, nasıl güzel işleri var görmeniz gerekiyor. Burada konuk ettiğim herkesi çok seviyorum ve beni kırmayıp siteme konuk oldukları için ayrıca çok mutlu oluyorum :) Ayşenur hanım da beni kırmadı ve güzel işleri ile bugün konuğumuz olacak. Sözü fazla uzatmayayım, hemen kendisini tanıyalım ve ardından işlerine bakalım istiyorum.

Ayşenur Akbuğa, @hobiluso

Merhabalar ben Ayşenur Akbuğa,

1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü mezunuyum. Mezun olduktan sonra özel bir okulda 7 yıl organizasyon-planlama ve satınalma departmanında çalıştım. Oğlum 1 yaşındayken daha fazla ondan ayrı kalmamak adına iş yerimle yollarımızı ayırdık.

Ben çocukluğumdan beri el işine çok meraklı bir ailede büyüdüm. Düşünün ki annem ben daha ilkokula giderken benim bütün beyaz iş ve el boyaması takımlarımı hazırlamıştı. Annem ve teyzemin elinde hep yeni bir dantel örneği olurdu :) Annem tekstil mezunu ve gitmediği kurs, yapmadığı el sanatı kalmamıştır. Böyle bir ailede büyüyünce ben de ilk kanaviçemi ortaokula giderken işlemiştim, hem de kocaman motifli bir seccadeydi. Evlenmeden önce de kendi çeyizime işlemeye başladım. Annemle hep konuşurduk bir atölyemiz olsa ve biz emeklerimizi herkesle paylaşabilsek. İşte benim evde oluşum ve üretmeye alıştığımız için duramayışımız artık emeklerizi paylaşmanın vaktinin geldiğinin bir işaretiydi. 

Ve Hobiluso :)

İsim konusunun insanın çocuğuna verdiği ad gibi içine sinmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Çok sevdiğim bir arkadaşıma danıştım ve neden naif anlamında bir isim olmasın dedi. İluso ispanyolca bu anlama geliyor, çok içime sinmişti, o zaman hobi + iluso dedik ve Hobiluso ortaya çıktı.

Biz işleyip, üretip, paylaştıkça sizler çok sevdiniz. Biz de anne-kız olarak hayallerimiz ve gücümüz yettiği süre boyunca işleyip, üretmeye devam edeceğiz. 

Bize Hobiluso ‘nun hikayesini paylaşma fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Sevgilerimle…

Biz teşekkür ediyoruz konuğumuz olduğunuz için, detaylar instagram adresimizde olacak ;)

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]