Mücella Yörük, @nilatasarimatolyesi, Yetenekli Kadınlar

yetenekli kadın girişimciler

Bir süre ara verdiğimiz Yetenekli Kadınlar bölümümüze kaldığımız yerden devam ediyoruz. Öyle güzel konuklarımız oldu ki, bundan sonrakiler de ayrı güzel olacaklar.

Bugünkü konuğum ise bambaşka :) Ben onu tanıdığımda ufacık, minicik bir kızdı. Onun hobi sever olacağını odasına girdiğimde anlayabiliyordum zaten :) Şimdi büyüdü ve kendi emeklerini sergileyip üzerine bir de kazanç sağlıyor. Çizim konusundaki yeteneği ise tartışılmaz. Şimdi Mücella’yı kendi ağzından dinleyelim, bakalım nasıl başladı, nasıl devam ediyor. Ve o güzel işlerini görelim.

Mücella Yörük, @nilatasarimatolyesi

“Herkese merhabalar!

Ben Mücella, Instagram’da aktif olan Nila Tasarım Atölyesi hesabının sahibiyim ve 23 yaşındayım. Kendimi bildim bileli çiziyorum ve son 10 senedir bunu meslek haline getirmeye çalışıyorum. 

Orta okul mezunuyum. (Liseyi açık öğretimden bitirdim ama okul okumuş gibi hissettirmiyor) Okul hayatına devam etmek yerine kendimi ilgim olan kurslara giderek geliştirmek istedim.  Bu yüzden ortaokulu bitirdiğimden beri pek çok kursa gittim. Çizim yeteneğimi geliştirmeye devam ediyorum ve sanırım bunun sonu hiç gelmeyecek. 

Yapmayı sevdiğim çok şey, kullanmayı sevdiğim çok medyum var. Suluboya, akrilik, dijital çizim ve bazen de kuruboya. Tatil anlayışım yeni çizimler yapmak. Bazen işkolik gibi hissediyorum. 

Yaklaşık 10 senedir yaptığım çizimler ile harçlığımı kazanıyorum ama Instagram butiğimi 6 sene kadar önce açtım. Bandırmadan Balıkesir’e taşınmıştık ve ben birlikte büyüdüğüm arkadaşlarımdan ayrılmıştım. Zor bir dönemden geçiyordum ve bir gün teyzem bana “Mücüm hadi gidip kumaş boyası alalım sana.” dedi. Sonraki 1.5 sene kendimi toparlamak ve dükkanımı geliştirmek ile geçti. İlk başta kumaş boyası ile kırlentler boyadım, sonra çantalar… Sharpieler alıp telefon kılıfları boyadım. Sonra çocukluğumdan beri çizimden sonra en sevdiğim aktivite olan defter yapma işini yeniden ele aldım ve dükkanımı defterler üzerine güncelledim. Şu an butiğim daha çok defter üzerine.  Desenlerimi kendim tasarlıyorum ve ürünlerin baskısını alıp kendim defter haline getiriyorum. Sanırım dükkanımda ham maddeler harici el emeği olmayan bir şey yok şu anlık. :)

Suluboyayı gittiğim tezhib kursunda kullanmaya başlamıştım. Son 3 senedir de dijital çizim üzerine geliştiriyorum kendimi. Desenlerimde suluboya ve dijital olanları kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Sadece kullandığım medyum değil, ister istemez çizim tarzım da değişiyor :D 

Benim için her gün yeni bir eğitim günü aslında. Yeni bir şeyler öğrenmek yada kendimi bildiğim konularda geliştirmek benim için çok önemli. Sanırım en güzel kısmı da, kendimi geliştirerek bir meslek edinmiş olmam.  Eğer gerçekten isterseniz, bunun için çok çabalar ve çalışırsanız, şu hayatta yapamayacağınız şey yok emin olun. 

Kalbi kadar temiz ve güzel olan bu sayfayı bana ayırdığı için de Şahika ablama teşekkür ederim :) “

Ben de bana konuk olduğun için teşekkür ederim Mücellacım :)

Kendisinin ürünlerini görüp, satın almak isterseniz dükkan linkini de buraya bırakıyorum.

Sevgiler..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]