Kübra Küçük Keçici, Kübra’nın Cici Kurabiyeleri Organizasyon Evi, #YetenekliKadınlar

Bugün sizlerle memleketim Gönen’den bir yeteneği buluşturacağım. Hobisini işine dönüştüren bir anne ile bu sefer yüz yüze sohbet etme şansımız oldu. Daha önceki söyleşilerimi hep online yapmıştım. Bu sefer kendim bizzat gidip konuştum. Çok da güzel oldu. 

Bir gün Gönen’de yürüyüş yaparken Kübra hanımın dükkanına denk geldim. Baktım Kübra’nın kurabiyeleri, organizasyon evi diyor. İçerisi de güzel dekore edilmiş. Gönen’de pek alışık olmadığım güzel bir şeye denk geldim diye düşündüm ve instagramını bulup hemen ekledim. Sağolsun kendisi de bana dönüş yaptı ve bir gün ayarlayıp onun hikayesini kendinden dinleme şansım oldu. Sohbetimize minik kızı da eşlik etti, güzel bir söyleşi yaptık.

Bakalım Kübra hanımın hikayesi nasıl başlamış ve nasıl devam ediyor ondan dinleyelim :) 

Kübra Keçici, Kübra’nın Cici Kurabiyeleri Organizasyon Evi @kubrakucukkecici

Kübra hanım kimdir? 

Merhabalar ben Kübra Keçici, 34. Yaşında, 2 çocuk annesi, boyumu geçmiş bir oğlum var 13 yaşında, kızım 3,5 yaşında. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Evin küçük kızıyım. 

Oğlum 4 yaşındaydı kreşe gidiyordu, onun 4 yaş doğum günü için şeker hamurundan kurabiye yapmakla başladım. Önce kurabiye, 2012’de kurabiye ile başladı serüvenim. 

Pasta kursuna gittim, İstanbul’da pastacılık hakkında birebir özel eğitim aldım. 

Her gün pasta siparişi alıyordum. Kızıma hamileyken de pasta yaptım. Çocuklarım küçükken onları bahane etmedim.

Sonra organizasyon işine merak saldım. Pasta ile birlikte organizasyon derken mekan açma kararı aldım. 

Organizasyon Evi Açma Fikri Nasıl Doğdu?

Parti evi mantığı Gönen’de olmadığı için düşündüm. Anneler geliyorlar çocuklarının doğum günleri için burada hazırlıyoruz.  Nişan, bekarlığa veda ve bebek mevlidi yaptığımız organizasyonlar arasında. 

Anne&çocuk workshopları yaptık. Pandemiden önce özellikle, anneler ve çocukları ile birlikte geldiler burada birlikte güzel workshoplar hazırladık. 

Dış mekan organizasyonlarımız da oluyor. Evlilik teklifi, nişan, düğün ve kına için hazırladığımız organizasyonlarımız var. Kişiler bize ulaşıp isteklerini belirliyorlar. Biz de ona göre hazırlıyoruz. 

Peki son olarak girişimci hanımlara bir tavsiyeniz var mıdır? 

Anneler çocuklarını bahane etmesinler. Ben kızım 3 aylıktı, mama sandalyesine oturtur yanında pastalarımı yapardım. Çocuklar çalışmaya engel değil, yeter ki isteyin.. 

“Hayat, benim için hiç kolay olmadı. ne yapmak istediysem, ne olmak istediysem, ne hayal kurduysam, ne yapmak istediysem ona kavuşmak için gece gündüz çalıştım. Güldüğüm kadar ağladım hayata.Ben hayalini gerçekleştirenlerden oldum.Ama tırnaklarım kanaya kanaya. Her neredeysem uykusuz gecelere, dandik insanlara, yalnızlaştıracak olaylara, başarısızlıklarıma, Korkularıma, gözyaşlarıma ve inancıma borçluyum. İçimdeki ışığa öyle tutundum ki gülümsememe izin verdim. Ben mutlu olmayı, sevmeyi ve hayatı avaz avaz bağırarak yaşamayı sectim.Her şey gönlümdeki yıldızlar içindi, sonra bir ışık vurdu yüzüme…Hadi şu an gülümse… orada bir yerlerde senin de yıldızların var istersen dokunabilirsin…”

Kübra hanıma tatlı kızına güzel sohbeti için teşekkür ediyoruz..

Pandemi dolayısı ile bir çayını içip, pastalarından yeme şansına erişemedik ama nasip diyoruz ;) 

Kübra hanımı instagram üzerinden takip etmek için tıklayın.

Dahası bizim instagram hesabımızda olacak ;)

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]