Retro Stilinde Döşenmiş Bir Ev {Ev Turu}

Merhabalar,

Retro stilini sevmeyen var mı? Ben esasen eski eşyalara bayılırım. Eski eşyalar derken bir döneme ait olanlar ilgimi çeker. Mesela doğduğum yıllar olan 80’lerin izlerini taşıyan dekorasyonlar, ondan öncekiler de hep ilgimi çekmiştir. Kova burcu olmamın da bunda etkisi var sanırım. Özellikle eski evler beni kendine çekiyor.. Yaşanmışlıklar ayrı bir yazının konusu.

Bugün sizi 2014’te alınan ama ufak dokunuşlarla içi retro stilininde döşenen çok tatlı bir eve götüreceğim. Düşün peşime:

Retro Stilinde Döşenmiş Bir Ev

evturu

Evimiz bu, 1980’lerde yapılmış bir Cottage House (yani kır evi).

Ev sahipleri bu evi 2014 yılında almışlar ve uzun bir tadilat sürecinin ardından şimdiki haline getirmişler. Duvarlar yeniden boyanmış, mutfak gözden geçirilmiş ve yatak odaları yeniden yapılmış.

evturu

Normalde çok çirkin duran merdiven altı koydukları bu raflar ve içindekiler ile adeta renk katmışlar.  Kocaman bir lego kafası gibi eğlenceli aksesuarlara yer vermişler. Pembe gibi bağıran bir renk kullanmışlar ki, ben buradayım desin :) Böylelikle arkasındaki peteği de kapatmışlar ;)

Oturma Odası

evturu

Aydınlık duvarların önüne konan kocaman mor bir kanepe ve onunla uyumlu aksesuarlar. İşte retro stilinin olmazsa olmazı! Renkler! Ev sahipleri tek bir döneme bağlı kalmadıklarını, ’50, ’60 ve ’70 ‘lerin desenlerini birbirine karıştırdıklarını söylüyor. Karışıklığın içindeki uyumu böylece yakalamışlar.

Mutfak

Crockett-ADJ013

Mutfağın hala dönüşüme ihtiyacı olduğunu düşünüyor ev sahipleri. Özellikle dolaplar evin stiline uyum sağlamamış. Aynı şekilde fırın da öyle.. Ama mutfak aksesuarları 10 numara :) Ocağın üzerindeki emaye tencere oradan göz kırpıyor ;)

evturu

Ve diğer mutfak aksesuarları. Hepsi retro ve hepsi vintage.. Yıllar boyunca biriktirilen ve özenle saklanan eşyalar..

evturu

Mutfaktan çıkılan minik bahçeden görünüm..

Hol

evturu

Koridordaki gökkuşağı pinyata şeklindeki lamba ve onunla uyumlu ayna çerçeveleri ve kitaplar evin retro havası ile çok uyumlu olmuş.

Yatak Odası

evturu

Ev sahibi çiftin sprey boya ile turuncuya boyadığı yatak başlığı ve başucundaki harfler eski bir panayırdan alınmış. Çilek desenli yatak örtüsü çok şirin değil mi? :) Tam bir retro..

Çalışma Odası

Crockett-evturu

Ev sahibi çiftin çalışma odası olarak kullandıkları yer, küçük ama kullanışlı bir yer olarak düzenlenmiş. Yine retro ağırlıklı olan bu odada, printer’ın altındaki dolabı da vintage wallpaper ile süslemişler.

Banyo

evturu

        Banyo da elden geçirecekleri bölümler arasında. Şimdilik renkli duş perdesi ve havlular ile ortamın havasını değiştirmişler. Pembe klozet kapağı da gözlerden kaçmıyor ;)

Umarım bu ev turumu beğenmişsinizdir. Başka ev turlarında görüşmek üzere ;)

Kaynak: Style at Home

Beni sosyal medyada takip edebilirsiniz:

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. Aşık oldum galiba! Ben de sayfama beklerim, takip ettim sizi :) aysenurtuter.blogspot.com

  2. Sahika says:

    Sevgili Ayşenur, aşık olunmayacak gibi değil ki :) Hemen bakıyorum sayfanıza, teşekkür ederim ziyaretiniz için :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]