Senden Önce Ben / Me Before You {film}

Yine bir film önerisi ile karşınızdayım :) 

Bu sefer kitaptan uyarlanan Senden Önce Ben filmini anlatacağım sizlere. Ben kitabını okumadım. Biraz tembellik yaptım ama kitabını da okumayı düşünüyorum. Çünkü farklı olabiliyorlar.

Öncelikle şunu belirtmem lazım, film acıklı. “Beni ağlatan filmler” listeme girecek kadar hem de.. Kitabını okumadığım için sonunu da bilmiyordum. Ama “Senden Sonra Ben” isimli devam kitabı olduğunu biliyordum. Onun da filmi çıkar yakında diye tahmin ediyorum.

Senden Önce Ben Filminin Konusu

Oldukça hareketli bir hayatı olan Will Traynor geçirdiği bir trafik kazası sonucunda göğsünden aşağısı felç olarak tekerlekli sandalyeye bağlı kalır. Bu onun yaşama sevincini de alıp götürmüştür. Artık kendi başına hiç bir iş yapamaz. Yemek bile yiyemez olmuştur.

Lou Clark küçük bir kasabanın şirin kafesinde çalışan ve renkli giyinmeyi seven bir kızdır. Ama ne yazık ki çalıştığı kafe onu işten çıkarır. Babası da işsiz olan Lou yeni bir iş bulmalıdır. Tam da bu sırada 6 aylığına bakıcılık yapması teklif edilir. İş görüşmesine gittiğinde renkli kişiliği onun işe alınmasına sebep olur. Artık Will Traynor’un bakıcısı olmuştur. Ancak daha ilk görüşmelerinde birbirlerinden hoşlanmazlar. 6 ay Lou için zorlu geçecek gibidir.

Will Traynor eski günlerine özlem duymaktadır. Bunun yanında bakıcısı Lou korkunç bir gerçeği öğrenmiştir. Ondan sonra hayatındaki tek amacı Will’i hayata geri kazandırmak olmuştur. Tabii bu arada Will ile epey yakınlaşmış ve onu sevmeye başlamıştır.. Acaba bu sevgi aşka dönüşecek midir?

Benim film hakkında yorumlarım:

Öncelikle Lou Clark‘ın giysilerine bayıldım :) Hele o arı desenli çorabı yok mu! Bulursam bir tane kendime alacağım. (Siz de görürseniz söyleyin olur mu?)

tumblr_oalc3joH8u1ullv8ro1_500

(Bahsi geçen çoraplar)

emilia_clothes2

Filmi izlerken çokça sorular dolaştı kafamda.. Sapasağlam bir insanın yatağa bağlanması.. Allahım ne korkunç.. Ama herkesin başına gelebilecek bir olay. Hiç birimize uzak değil. Nasıl ki, ölümün her an yanı başımızda olması gibi.

İzlerken filmin bazı yerlerinde durgunluklar hissettim.. Bunu başkalarından da duydum. Tek sıkıldığım nokta o oldu. Onun dışında çekimleri çok güzeldi. Mekanlar çok güzeldi. Verilen duygu çok güzeldi. Acaba kitabını okusaydım da aynısını düşünür müydüm? Kitabı okuyunca karar vereyim :)

Devam filmini merakla bekliyorum. Belki de önce kitapları okurum. Karar veremedim..

Bir haftasonu akşamı izlenebilecek, romantik ama acıklı bir film arıyorsanız bu filmi izleyin derim.. Karar verdim de bu film sonbahar’da izlenecekler listesine eklebilir ;)

Son olarak, Lou’nun kıyafetlerinden bir derleme yaptım: 

emilia_clothes4

(Rengarenk kıyafetler :) )

emilia_clothes3

(Bu güllü kazağa bayıldım)

  emilia_clothes

(Bu yeşil ayakkabılardan da bulursam alacağım:D ) 

Alış veriş demişken; ihtiyaçlarımızı internetten karşılayacağımız zaman, indirim kodu kullanmayı unutmamamız gerekiyor artık. İnternetin en son nimetlerinden olan bu indirim kuponları ile N11, Mavi, Network gibi bir çok popüler mağazada daha ucuza alışveriş yapabilirsiniz.

Alışveriş yapmadan önce Saleduck.com.tr’de indirim kodlarını bulabilirsiniz. Oldukça kullanışlı, kolay ve popüler bir site. Zaten Avrupa’da 10 ülkede hizmet veriyor. Türkiye’deki her mağazanın indirim kodu mevcut. Boyner için 20% net indirim sağlayan indirim kuponlarını, ya da Koton için 15 TL indirim sağlayan indirim kodunu Saleduck’ta bulabilirsiniz.

Filmin Künyesi:

Oyuncular: Lou: Emilia Clarke, Will: Sam Claflin

Senaryo: Jojo Moyes

Yönetmen: Thea Sharrock

 

Beni sosyal medyada takip edebilirsiniz:

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. Filmi sizin önerinizle izledim gerçekten çok güzel izlenmeye değer bir film yeni tavsiyelerinizi bekliyorum

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]