Şahmaran Dizisi Konusu Nedir? Yeni dizi Netflix’te Başladı

Netflix’te bugün yayına başlayan ve Serenay Sarıkaya, Burak Deniz ve Mert Ramazan Demir’in başrollerini paylaşan Şahmaran dizisi büyük merak uyandırdı. Dün akşam galası yapılan dizinin konusu oldukça merak ediliyor. Fantastik öğeler içeren dizinin konusu neymiş bakalım.

Şahmaran dizisinin konusu nedir?

Şahmaran dizisi bir öğretim görevlisi olan Şahsu’nun hikayesini anlatıyor.

Adana’ya giden Şahsu, yıllar önce annesini terk eden büyükbabası ile yüzleşme kararı alır. Bu yolculukta kendisini Şahmaran’ın soyundan gelen ve ismi Mar olan sıra dışı ve gizemli bir topluluk ortasında bulur. Aşkın ve bilgeliğin temsili olan Şahmaran efsanesine koşulsuz inanan Mar halkı, Şahsu’nun gelmesi ile tarihi kehanetin tamamlanmasını bekler.

Büyükbabasının karşısına dikilip geçmişin hesabını sormak isteyen Şahsu ve Maran’ın yollarının kesişmesi ile her şey değişecektir.

Şahmaran Oyunları Kimler?

Şahmaran dizisinin kadrosunda Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in yanı sıra şu isimler yer alıyor:

Mustafa Uğurlu, Mahir Günşiray, Mert Ramazan Demir, Ebru Özkan, Hakan Karahan, Elif Nur Kerkük, Mehmet Bilge Aslan, Ekin Gökgöz, Berfu Halisdemir, Nilay Erdönmez, Nil Sude Albayrak, Ayşe Lebriz Berkem, Mert Doğan ve Ece Ertez.

Dizi hangi kitaptan uyarlandı?

Şahsu’nun, annesini kaybettikten sonra büyük babasıyla yüzleşmek için Adana’ya gitmesiyle başlayan dizi Emine Buzkan Kaynak’ın “Şah-ı Mar” kitabından uyarlandı. Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre; Tims&B kitabın haklarını satın aldıktan sonra Pınar Bulut eseri dizi haline getirdi.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]