Ruj Rengini Makyajın Yıldızı Yapacak İpuçları

Tüm gün stilinizi göz alıcı kılacak ruj çeşitlerini Watsons’ta bulabilirsiniz. Kullanım esnasında dikkat edeceğiniz küçük noktalar sayesinde ruj renginizi makyajınızın yıldızı haline getirebilir, çarpıcı görünümünüzle bakışların odak noktası olabilirsiniz. 

Ruj Rengini Daha Kalıcı Hale Getirecek İpuçları 

Kalıcı ruj her kadının hayali ancak gün içinde pek çok etmen makyajın bozulmasına neden olabiliyor. En kalıcı seçenekleri bile seçseniz, günlük alışkanlıklarınıza ve cilt tipinize bağlı olarak ürünler gün içinde deforme olabiliyor. Rujun daha kalıcı olmasını istiyorsanız dudaklarınızı makyaja hazırlamalısınız. Makyaj ürünlerini sürmeden önce dudaklarınızı temizlemeli, kurumayı önlemek için dudak nemlendiricisi stick’leri kullanarak nemlendirmeli ve düzenli olarak dudak peeling’i yapmalısınız. Böylece dudaklarınızı ölü deriden arındırarak daha pürüzsüz görünen bir cilde sahip olabilir ve ruj makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle mat ruj uyguladıktan sonra dudaklarınızın üstüne tek kat peçete koyarak transparan pudra sürebilirsiniz. Böylece matlığı pekiştirebilir, ruj renginin dağılmadan kalmasına yardım edebilirsiniz. İpuçlarını uyguladığınızda dudaklarınızın çok daha uzun süre pürüzsüz ve renkli kaldığını görebilirsiniz. 

Dişlerinizi Daha Beyaz Gösterin

Beyaz dişler ve güzel bir gülüş birçok kişinin istekleri arasında yer alıyor. Bazı renkler, dudaklara sürüldüğünde dişlerin daha beyaz görünmesine yardım ediyor. Eğer dişlerinizin beyaz görünmesini arzu ediyorsanız, sarı alt tonlu ruj renklerinden uzak durmalısınız. Bu renkleri sürdüğünüzde dişlerinizin daha sarı göründüğünü fark edebilirsiniz. Kırmızı, gri ve mavi alt tonlu renkler sürerek dişlerinizdeki beyaz alt tonu görünür kılabilirsiniz. Bunun yanında dişlerinizi günde iki kez beyazlatıcı etkili macunlarla temizleyerek ve düzenli diş bakımı yaparak parlaklığı pekiştirmeyi unutmamalısınız. 

Daha Büyük Görünen Dudaklar İster Misiniz? 

Yapacağınız ufak rötuşlarla dudaklarınızın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Öncelikle dudaklarınızın dış kısmını ten renginizde bir fondöten veya kapatıcı ile aydınlatmalısınız. Ardından stick ve aynı renkte bir dudak kalemi ile dudak çevresini hafifçe çerçevelemelisiniz. Dudakları daha dolgun gösteren ruj modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer mat bir ürün sürdüyseniz üzerine parlatıcı sürerek dudakların daha dolgun görünmesine yardım edebilirsiniz. Son olarak dudak üstüne highlighter sürmeyi unutmamalısınız. 

Doğal Makyaj İle Trend Görünümü Yakalayın

Yılın trendlerinden doğal görünümlü makyaj stilini uygularken doğal tonlardaki makyaj malzemelerini tercih etmelisiniz. Dudaklarda koyu renkler, kalın kalemle çizilmiş çerçeveler ve yoğun kapatıcılık vadeden makyaj ürünlerini kullanmaktan kaçınmalısınız. Doğal dudakları öne çıkarmak için naturel ruj renklerini ve hafif sedefli ürünleri tercih edebilirsiniz ancak yoğun etkili parlatıcılardan uzak durmalısınız. Yoğun parlaklık doğallıktan uzak görünmeye neden oluyor.

Mükemmel Dudaklar İçin Ruj Markaları Watsons’ta!

Günlük hayatta veya özel günlerde makyaj yaparken dudaklarınızın kusursuz görünmesini isteyebilirsiniz. Temiz dudaklara düzenli olarak peeling ve nemlendirme yaparak onların pürüzsüz kalmalarını sağlayabilirsiniz. Mükemmel görünen dudaklar için ruj sürerken fırça kullanmalısınız. Dudak fırçaları ince kenarlara kolaylıkla makyaj yapmanıza, düzgün hatlar çekmenize yardım ediyor. Fırçayı kullanırken stick üzerine hafifçe dokundurmalı ve dudaklarınızı önce çerçevelemeli, ardından çerçevenin içini doldurmalısınız. Ara ara fırçaya yeni makyaj ürünleri alarak tazeleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu sırada ruju dudağın her yerine homojen bir şekilde sürdüğünüzden emin olmalısınız. 

Dudaklarınıza yoğun renk ve bakım vadeden onlarca renk ürünü, Maybelline ruj ve Pastel ruj koleksiyonlarında bulabilirsiniz. Max Factor ve L’Oréal Paris gibi dünyanın en iyi kozmetik markalarının klasik renkleri ve en yeni koleksiyonları Watsons’ta yer alıyor. Siz de onlarca markanın yüzlerce dudak kalemi ve ruj çeşidini Watsons’tan hemen sipariş edebilir, kusursuz dudaklarınızla her an bakımlı görünebilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]