Romantik Komedi Kore Dizileri Listesi , Konuk Yazar, @fightingblog

Merhabalar^^

İlk defa kendi blogum dışından bir yerde yazı yazıyorum, aşırı heyecanlıyım. Umarım beğenirsiniz. ;)

Kendimi tanıtmakla başlayayım, Adım Esra, dokuz senedir Fighting isimli blogumda yazılar yazıyorum. İlk günden beri kitap, Kore dizi&film yorumları olarak devam ettim, hala bu şekilde devam ediyorum. Bu süreçte çok iyi insanlarla tanıştım, onlardan biride Şahika abla. Yazılarıyla, günlük hikayeleriyle takip edilesi. Bu teklifi de yapınca aşırı sevindim ama bir yandan da korktum acaba yapabilir miyim diye? Biraz arayı açtım yoğunluktan dolayı, şimdi başlangıcı yapıyorum, yazdıkça devam ederim gibime geliyor, daha önereceğim dizilerin listesini yapmam lazım. :D Çok fazla çünkü. :)

Başlıktan da anlaşıldığı üzere son zamanlarda popüler olan Kore dizilerinden bahsedeceğim. Daha çok tercih edilen Romantik-Komediler konuğumuz. Bunların arasına fantastikte ekleyeceğim, çünkü Koreli senaristler bu işte usta ve geneli romantik-komedi.

İlk defa Kore dizisi izleyecek olanlar için daha anlaşılabilir, daha çerezlik diziler önereceğim, yazı devam ettikçe tamamen aşina olmuşlar için de önerilerde bulunacağım. ;) Başlangıçta zora sokmayalım dizi severleri. ;)

Diziler genelde 16 bölümden oluşuyor, 1 saat süren dizilerimizi bir günde bitiren var, ben onlardan değilim. Ben 16 günde, hatta 1 ayda anca bitirebiliyorum. Zamansızlık. :D  Son zamanlarda yarım saatlik olarak 32 bölüme çıkaranlar oldu ama fazla tutmadı herhalde eski düzene geri döndüler.

Ost’ları, yani dizi müzikleri hep seçicidir, bir çok ünlü sanatçıyı Ost’larda görebilirsiniz, o derece önem veriyorlar. Bizim dizilerle kıyasladığım zaman çok fazla eksikleri var ama izliyoruz ve çok seviyoruz.^^ Umarım sizlerde bir şans verir seversiniz. ;)

Gelelim önerilerim. :) Keyifli okumalar. ^^

Another Miss Oh

Düğün gününe yakın zamanda terk edilen bir kadın ve onun hayatına bilmeden müdahale eden adamın aşkını konu alan harika dizilerden biri. Çok fazla tanınmasada aslında izleyen herkes tarafından sevilen dizilerden. İlk önerim belli bir yaş üstü insanlara önereceklerim arasında. Genç, orta yaş ve daha büyük kesime hitap ediyor, birazda kendimizden, ailemizden bir şeyler görüyoruz. :) Dizi Netflix’de mevcut.

Yüzden bir ihtimal(Something About 1%)

Bu dizimiz diğer diziler gibi uzun değil, mini dizi gibi ama çok sevdiklerim arasında. Daha çok kısa ama sevilesi diziler tercih ediyorum derseniz şans verin derim. Kendi halinde öğretmenlik yapan bir kadınla, yardım sonucu miras nedeniyle anlaşmalı sevgili olmak için kapısına dayanan adamın hikayesini anlatıyor. Klişe evet ama çok uyumlu çiftlerden biriydi, hala bilgisayarımda mevcut, dizi Netflix’de yok. Koreantürk ve benzeri sitelerden online ya da indirip izleyebilirsiniz. ;)

The Secret Life Of My Secretary

İlk olarak daha naif dizilerden başlamak istedim, daha sonra fantastik konulu dizileri önereceğim. Bu sefer ki dizimiz, sadece bir yıl sözleşme yaptığı sekreteri ile ayrıldığı gün yaşadığı kaza sonucu kör olup, sadece sekreterini görebilen adamın ve sekreterinin hayatını anlatıyor. İzlerken çok eğlenmiştim, bu kadar uyumlu çift, konu olamaz bence. :D Bu sene izlediğim ve çokça eğlendiğim nadir dizilerden biri. Netflix’de izleyebilirsiniz.

W Two Words

Şahika ablaya ilk önerdiğim dizilerdir biridir kendisi, size de önermek isterdim ama hemen böyle karşık bir dizi izlemenizi istemem. Gerçi Şahika abla çok sevdi. :D Konusu, ünlü iş adamının hayatını kurtaran gizemli doktoru konu alıyor. Ama can alıcı nokta kadının hayatı gerçek dünyada geçerken adamın hayatı Webtoon’da geçiyor. Git gellerle aşık olan çiftimizi izliyoruz. Bu zamana kadar izlediğimiz sıra dışı hikayelerden biriydi, bir de çiftimizin uyumu ile harika bir dizi izlememize vesile oldu, hatta ben dört kere falan izlemişimdir, o derece seviyorum. :D Netflix’de izleyebilirsiniz. ;)

Goblin

Fantastik konulara geçiş yaptıysak Goblin’i fazla bekletmeyelim. :D Yüzyıllar Önce lanetlenen Goblin’in göğsünde kılıç saplıdır ve ölümsüzlük hayatına son vermek için Goblin’in gelinini aramaktadır. Azailin, reerkarnasyonun harmanlandığı, izlendiği dönem ve şimdi dahil unutulmayan dizidir kendisi. Bir yandan eğlenirken, diğer yandan üzüldüğünüz ama senelerce aklınızdan çıkaramadığımız nadir dizilerden biri. Netflix’de mevcut değil, Koreantürk, Yeppudaa(Firarice Paylaşımlar) ve online olarak ya da sitelerden indirip izleyebilirsiniz.

Moon Lovers

Fantastik konulardan devam ediyoruz. Günümüzde yaşadığı sıkıntılar sebebiyle üzüntü içinde olan kızın, tam güneş tutulma esnasında boğulma tehlikesi yaşayan çocuğu kurtarmasıyla yüzyıllar öncesine giden hayatını anlatıyor. Tarihi bildiği için yaşanacak katliamı değiştirmek isteyen kızımızın başına hem aşk hem de sınanması gereken olaylar geliyor. Tarihi dizileri sevenler burada mı? Bence bayılacaksınız, hala OST’larını dinler, anıları yadederiz. Kanal 7 dublajlı yayımladı, Netflix’de olmasa da bir sürü online sitelerden izleyebilirsiniz.

She was Pretty

Fantastiklere ara verip biraz daha günümüz hikayelerine dönelim dedim. Ülkemizde seviyor Sevmiyor olarak uyarlaması yapalan She Was Pretty’nin konusu çocukken güzel olup, büyüdükçe hayat şartları nedeniyle bakım yapmayan kırmızı yanaklı, kıvırcık saçlı, az güzel olan kadının yıllar önce ayrıldığı ve ilk aşkı olan adamla karşılaşıp kendisini tanımadığı için kimliğini gizleyip, kader bu ya aynı departmanda çalışmaya başlayan çiftimizin hikayesini anlatıyor. Klişe gibi gelse de oyuncular sebebiyle ben çok sevmiştim, uyarlamada güzeldi ama bizim dizileri bilirsiniz, bir zaman sonra saçmalıyorlar. O yüzden bizimkine devam edemedim. Dizi Netflix’de var, tavsiyedir. ;)

Cheese In The Trap

Birazda gençlik dizisi serpiştireyim şuraya. :D Kendi halinde, tek derdinin okulunu yüksek notla bitirip, güzel bir şirkette işe başlamak olan kızın hikayesini anlatıyor. Okulda yapılan hilelere, kurnazlıklara dikkat kesilen kızı tanımak isteyen oğlan ise hikayeye dahil oluyor. Bu diziyi kaç kere izledim hatırlamıyorum, çoğu kişi sonundan ya da hikayeden hoşlanmadığı için sevemesede bence kendine göre farklı havasıyla, herkesin izlemesi gereken dizilerden biri. ;) Netflix’de var. 

Chicago Typewriter

Kitapları ünlü olan yazarın hayatına hayalet musallat olur ve geçmişte yaşanan olayı çözmesi için yardım ister. Bu sırada fanı olduğu kadının da geçmişle alakası olduğunu öğrenince yazdığı kitabı bitirmek için elinden geleni yapmaya çalışır. Koreliler fantastik konusunda çoook iyiler, bu akıllar nereden geliyor bilemiyorum ama şu sonlara da bir çözüm bulsalar ne iyi olacak. :D Neyse. :D Hak ettiği değeri görmeyen nadir dizilerden biri. Oyuncular, geçmiş-gelecek derken en sevdiklerim arasına girdi. :) Netflix’de izleyebilirsiniz.

Beauty Inside

Yaşadıkları kaza sonucunda belli zamanlarda farklı insana bürünen(Erkek, çocuk, kız, yaşlı fark etmez) kadınla, yüz körü olan adamın hikayesini izliyoruz. Oyuncuların uyumu ve konunun güzelliği izletiriyor kendisini, ben çok sevmiştim. İlk önerdiğim Another Miss Oh’daki kadın oyuncu başrol, orada ne kadar paspalsa burada bir o kadar zarif ve güzeldi. Netflix’de izlemiştim ben, hala var. ;)

Her Private Life

Kore ve artık dünyayı sayan Fangirlüğü konu alan dizilerden biri, sıradan bir resim galerisinde çalışan kadının aslında dibine kadar fangirl olduğu ve yeni gelen patronunun bunu fark etmesiyle başlıyor dizi. Aslından dizinin belli yere kadar gideri var, sonrası sıkıcı ama çift o kadar güzel ve uyumluydu ki önermezsem ayıp. :D İlk beş dizime girmiyor ama ilk onda. :D Netflix’den izleyebilirsiniz.

Full House (Bonus)

Ve gelelim son dizime. Bu sefer başlıkta da dediğim gibi bonus. Yıllar önce yayımlanıp, bir sürü uyarlaması yapılan diziyi izlemenizi tavsiye ederim. Bizde de uyarlaması oldu, İlişki Durumu Karışık. Ne alakaysa ismi, neyse. Dizi, arkadaşları tarafından ihanete uğrayıp, baba hatırası evi ünlü bir adama satılmasıyla başlıyor. Evsiz kalan kızı sevgilisi olarak göstermek isteyen adamın anlaşmalı olarak evde kalması ve sonradan birbirlerine aşık olmasını izliyoruz. Bu versiyonu önersemde benim gözümde en güzeli Tayland versiyonu, oradaki çift çok yakışmışlardı her ne kadar farklılıklar olsa da ben seviyorum. Bunu izlerseniz Tayland versiyonuna da şans verin derim. :) Kore versiyonu Netflix’de var diye biliyorum ama emin değilim. Tayland versiyonu ne yazık ki yok, online sitelerden izleyebilirsiniz. ;)

Çok fazla olmamıştır umarım. Daha çok önereceğim diziler var ama ilk izleyecek olanlara çok iyi seçimler oldu bence. :) Umarım meraktan da olsa şans verirsiniz. Biraz hayatın içinden, biraz dışından, biraz da bizden, ailemizden olan bu hikayeleri ben, biz severek izledik umarım sizlerde severek izlersiniz. Davet ettiği ve bana farklı yerde yazma şansını veren Şahika ablaya tekrardan çok teşekkür ediyorum. ;)

Reklam olarak bloguma beklerim. :P Bu arada dizilerin detaylı yorumu, bol resim ve gifleri blogumda mevcut, beklerim. ;)

Sevgiyle ve sağlıkla kalın^^

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]