Alanya Tatilinde Gezilecek Yerler

Antalya’nın en çok tercih edilen tatil beldelerinden biri olan Alanya’da uzun zaman unutamayacağınız muazzam bir tatil yapabilirsiniz. Ancak öncesinde tatil programınıza gezilecek yerlerden hangilerini ekleyeceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Bu noktada  sizlere yardımcı olması için birkaç öneride bulunmak isteriz. 

  • Alanya Kalesi

Tatilinize öncelikle Alanya kalesinden başlayabilirsiniz. Çünkü bu tatil beldesinin muhteşem manzarasını kaleden görebilir  ve tarihi dokuda Alanya’yı seyretmenin keyfini siz de yaşayabilirsiniz. Bu arada kaleye çıktığınızda yiyip içebileceğiniz kafe ve restoranlar da bulabileceğinizi belirtelim.  Manzara eşliğinde muhteşem fotoğraflar da çekebilirsiniz.

  • Kızıl Kule

13. Yüzyılda Selçuklu sultanı tarafından yaptırılan kızıl kule yine muhteşem bir manzara sunan yerler arasında bulunuyor. Kızıl Kule Selçuklu mimari sanatının en güzel örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. Tarihi yerleri gezmekten hoşlananlar için Alanya’nın en güzel yerlerinden biri olduğunu belirtebilir. Gezi programınıza mutlaka dahil edin.

  • Alanya Müzesi

Kent merkezine son derece yakın olduğu için  kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Alanya müzesi  sergilediği tarihi eserlerle sizi bir hayli etkileyecek. Müzenin bahçe ve salon düzenlemeleri büyük bir beğeni topluyor. Aynı zamanda çok sayıda eser sergilendiği için müzede saatlerce zaman geçirmek isteyebilirsiniz.

  • Kleopatra Plajı

Her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Kleopatra Plajı Alanya’da mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Denizi, kumu ve manzarasıyla  görenleri kendine hayran bırakan Kleopatra Plajı’nda güneşlenmenin keyfini yaşamadan sakın Alanya’dan dönmeyin. Eğer yanınızda deniz gözlüğü alırsanız balıkları seyretme şansına da sahip olursunuz. Denizi oldukça berrak!

Alanya’da Nerede Konaklamalı? 

Alanya’da beklentilerinize uygun bir konaklama merkezi bulmanızı asla zor olmaz. Yoğun dönemlerde bile Alanya otellerigayet konforlu bir şekilde konaklamanızı sağlayabiliyor. Ancak beklentilerinizden ödün vermeden otel seçimi yapmak istiyorsanız, acele edin ve hemen yerinizi ayırtın. Otellere göz atmak için de tatilsepeti.com adresine tıklayabilirsiniz. 

Sadece beklentilerinize değil aynı zamanda bütçenize de uygun bir otel tercihi yapmanızı sağlayan bu sitede otelleri fiyatlarına göre listeleme şansına sahip oluyorsunuz. Aynı zamanda erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hangi otellerin yüksek oranda indirim uyguladığını da görüntüleme şansına sahipsiniz. Dolayısıyla ayırdığınız bütçeyle en konforlu şekilde konaklamanız mümkün hale geliyor. Muhteşem bir Alanya tatil yapmak için hemen otellere göz atın.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]