Çocuklar için yaratıcı atölyeler iş yatırım desteği ile Odunpazarı Modern Müze’de!

Etkinlik Atölyeleri

Kapsamlı eğitim programıyla çocukların ve gençlerin sanatsal birikiminin güçlenmesini hedefleyen OMM – Odunpazarı Modern Müze, İş Yatırım desteğiyle yaratıcı ve eğitici etkinlikleri çocuklarla buluşturmaya hazırlanıyor.

25 Aralık 2022- 11 Haziran 2023 tarihleri arasında farklı yaş gruplarından çocuklara yönelik düzenlenecek programlar kapsamında, arkeoloji, mimarlık, dans, ileri dönüşüm gibi konulara odaklanan ve miniklere ilham olacak atölyeler gerçekleşecek.

Pazar günleri gerçekleşecek atölyelere kayıt ücretsiz olarak egitim@omm.art adresinden ve 0222 221 27 37 no’lu telefondan yaptırılabilir.

Sebahat Karcı ile Kağıt İşler Atölyesi
25 Aralık 2022 Pazar, 14.00
Kağıt materyali üzerine çalışan genç bir multidisipliner sanatçı / tasarımcı olan Sebahat Karcı düzenlediği kağıdın tasarımdaki potansiyelini göstermeyi hedefleyen atölyesi ile çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor. Kağıttan üç boyutlu heykeller, yerleştirmeler ve açılır kitap tasarımları üzerinde çalışmakta olan sanatçı, kağıdın potansiyelini farklı ölçeklerde kullanmayı, boyutlar ve formlarla oynamayı çocuklarla deneyimliyor.

İleri Dönüşüm ile Kağıt Heykel Atölyesi
8 Ocak 2023 Pazar 14.00
OMM’daki güncel sergi “Yas ve Haz”ın da odağı olan beden üzerinden ilerleyerek, atık kağıtlar, tel, çubuklar ve akrilik boya kullanılarak gerçekleştirilecek atölye çocukların mekan-beden ilişkisini sorgulamasını teşvik ederek, katılımcıları yaratıcı bir yolculuğa davet ediyor.

Bengi Sevim Yörük ile Beden Ve Hareket Atölyesi
19 Şubat 2023 Pazar 14.00
Çağdaş Dans alanında çalışan koreograf, dans sanatçısı ve Akbank Sanat Dans Atölyesinde eğitmenlik yapmakta olan Bengi Sevim Yörük, çocukların gündelik rutin beden hareketlerine hayal güçlerini katarak nasıl dans adımları yaratabileceklerini anlatan Beden ve Hareket Atölyesi ile minik katılımcıları ile buluşmaya hazırlanıyor.

Simla Sunay ile Mimarlık ve Çocuk Atölyesi
9 Nisan 2023 Pazar 14.00
İç-dış, ters-düz, simetrik-asimetrik gibi temel kavramlardan başlayarak malzeme, yapı ve kenti tanıtan Mimarlık ve Çocuk Atölyesi kapsamında çocuklar tasarım ve üretim arasındaki süreci mimar, çocuk kitapları yazarı ve eleştirmeni Simla Sunay ile deneyimliyor.

Arkeolog Funda Demir ile Arkeoloji Atölyesi
11 Haziran 2023 Pazar 14.00
Bu atölyede öğrenciler kazı alanına geçmeden önce Funda Demir önderliğinde “Arkeolog kimdir ve görevi nedir?“ sorularına yanıt ararken bir nesnenin sanat eseri olması için taşıması gereken unsurlar ve müzeler, tarihi eserler hakkında bilgi ediniyor. Ekip olarak çalışmanın, dayanışmanın, araştırma görev ve sorumluluk duygusunun da aşılanmasını planlayan atölyede, çocuklar müze içinde oluşturulan kazı alanında arkeologların çalışma şartlarını deneyimleyerek buldukları eser parçalarını bir araya getirdikleri sanat eserini tamamlama şansı da bulabilecekler.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]