Nerede Yaşamalı?

house

Bir kaç senedir ben her yaz sakin bir kasabada yaşamayı ciddi ciddi düşünür oldum. Halbuki 8 sene önce Gönen gibi sakin bir yerde yaşıyordum. Evet.. Bundan tam 8 sene önce yaşadığım yeri (Gönen) sıkıcı ve monoton bulan ben şimdi sakin bir yer arayışı içindeyim.

İstanbul’u çok seviyorum. Sürekli yaşamak istediğim yerdi burası. Ama sanırım bir süredir (2 sene) Güngören’de yaşamak bunu biraz sorgulamaya itti beni. Buradan önce Beylikdüzünde oturuyorduk. Ulaşım adeta işkenceydi. Bir yerden bir yere gitmek ölümdü. Hele de bizim gibi gezmeyi seven bir çifte. Biz oradan taşındık, metrobüs geldi..

Şimdi oturduğumuz semti de ulaşım yönünden çok seviyoruz. Tramvay zaten dibimizde. Metrobüs, metro, marmaray ne istersen var.. Ah bir de gürültüsü ve kaosu olmasa. Geceleri cam açık uyumak mümkün değil, ya bir araba gürültülü bir şekilde yoldan geçiyor ya da gecenin hangi saati olursa olsun bangır bangır müzik çalarak bir kıro! geçiyor.. Onları geçtim sabahın 6’sında başlayan minibüs seferlerine ne demeli?

Peki tamam, haydi buradan taşındık. Neresi olur mesela yaşamak istediğim semt diyorum. Şöyle bir kalakalıyorum. Göktürk bu aralar pek sevdiğim güzide semtlerden. Hem belgrad ormanına yakın olması da cezbediyor. Ama ulaşım yine sıkıntılı. Ben araba kullanan biri de değilim, yine toplu taşımaya müracaat. Beylikdüzü göz kırpıyor. Ama yine yol gözümde büyüyor. Büyük şehirde yaşıyorsam göbeğinde olmalıyım diyorum.

Bir diğer sorun da bahçeli ev takıntımız.. Ben ve eşim uzun bir süredir bahçeli ve müstakil evlere tutulmuş durumdayız. Ama ne yazık ki ülkemizde bahçeli ve müstakil ev deyince akla ya villa (aşırı pahalı) ya gecekondu ya da iki üç katlı kendi halinde apartman ama ne olduğu belli olmayan evler geliyor.. Daha gidip görmek kısmet olmadı ama bazen yabancı vloglarda görüyorum (bu aralar sıkça takip ettiğimiz SacconeJoly ailesi misal) normal mahalleleri ve müstakil evleri var.

Hani şu Sultanahmet’e gittiğimizde çok sevdiğimiz Soğuk Çeşme sokağı var ya.. İşte öyle mahallelerimiz olsa yeniden fena olmaz mıydı?

Bana göre bir ev müstakil olmalı. Büyük konuşmayayım ama o milyon dolarlık gökdelenlerden bana bir daire verseler kesinlikle istemem!

Bu biraz iç döküş yazısı oldu ama durum böyle :) Sizin İstanbul’da yaşanır dediğiniz semt hangisi?

 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. beylerbeyi :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]