Tozlu Rüyalar Kitapçısı {Kitap Kulübü Okumaları -2}

Ve işte kulubümüze ismini veren kitaba geldi sıra :) Ekim ayı kitabımız Tozlu Rüyalar Kitapçısı idi ve biz kitaplarımızı bitirdik.

Kitabı tavsiye eden Seyhan’a ne kadar teşekkür etsek azdır :) Çünkü, kitabı ben çok sevdim. Hatta durup durup aklıma geliyor. Şöyle olsaydı nasıl olurdu gibisinden. Ben öyle bir durumun içinde olsam nasıl olurdu vs. diye. Hangi durum olduğundan bahsedeyim :)

Tozlu Rüyalar Kitapçıcı Konusu

“Beni rüyalar âlemine bırakma. Keşkelerin yanılsamasından beni çekip al. Buna hemen bir son ver. Beni hemen gerçeğe kavuştur ki sevmeyi öğrenebileyim…”

tozlu-ruyalar-kitapcisi-2

Kitty Miller en yakın arkadaşı Frieda ile birlikte bir kitabevi işletmektedir. Tozlu Rüyalar Kitapçıcı onların zorlu bir süreçten geçerek ayakta tuttukları hayallerinin işidir.

Bir gün Kitty uykuya daldığında rüyasında kendini tamamen farklı bir yerde bulur. Öyle ki, orada mutlu bir evliliği, çocukları ve güzel bir yaşamı vardır. Uyandığında ise tamamen bu rüyaların etkisinde kalmakta anlam verememektedir. Rüyasında ona kimsenin hitap etmediği Katharyn diye hitap edilmektedir. Ama uzun zamandır bu isimle ona kimse hitap etmemiştir!”

Rüyalar ve gerçek! arasında gidip gelen Kitty’nin hikayesi beni oldukça etkiledi. Kitabı okumadan önce hiç bir yoruma bakmam. O yüzden bu kitapla ilgili de hiç bir şey okumadım. Eğer siz de öyleyseniz ve kitabı okuyup buraya geldiyseniz sizin gibi ben de kitabın konusundan çok etkilendim :)

tozlu-ruyalar-kitapcisi-1

tozlu-ruyalar-kitapcisi-4

Altını çizdiğim bir çok nokta oldu ama her Türk gibi ben de içinde Türk geçen bir yerin altını çizmeden duramadım! :)

Kitap kulübümüz ile birlikte okumamız da bence çok güzel oldu. Daha buluşamadık, arkadaşlarımla yorumlayamadım ama bloglarında (Seyhan, Esra, Hilal) onların yorumlarını okumak için sabırsızlanıyorum :)

 

tozlu-ruyalar-kitapcisi-3

Kitabı bitirdiğimde bir büyüğümüzün sözü aklıma geldi. “Hayat hayaldir”.. Dünya hayatı hayal olduğuna göre, öldüğümüzde uyanacağımız kesin.. Bu roman bana dünya hayatının bir similasyonu gibi geldi. Eğer okursanız siz de hak vereceksiniz ;)

Bir sonraki kitabımıza da daha başlayamadık, Kasım ayının kitabını merak ediyorsanız beni izleyin :D Minik ipuçları verebilirim :)

Tozlu Rüyalar Kitap Kulübü 1. Kitabımız

Beni sosyal medyada takip edebilirsiniz:

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

8 Comments

 1. beğenmene çok sevindim ancaaakkk biliyordum seveceğini ^^
  benim de çok hoşuma gitti.
  Fotoğraflara ise bayılıyorum doyamıyorum yaa <3

  kasım ayı tembelliği diye bir şey var ama önemli olan yetiştirmek, ne dersin yetiştirebilecek miyiz?

 2. Ne güzel oldu gerçekten de bu kitap projeniz bak bu kitabıda merak ettim şimdi :)

 3. nerede buluşuyorsunuz canım? mekan harika

 4. “Hayat hayaldir” çok sevdim bu cümleyi♥ Bi de tam uyukladığım bi zamandı Türk yazdığını gördüğüm sayfa ben de şöyle bi kalktım toparlanıp tekrar okudum sayfayı =)

 5. Sahika says:

  Syhn, ah Seyhanım ah inşallah yetiştiririz daha 40. sayfadayım :D şş :D

 6. Sahika says:

  aylin, kitabı açıklıyoruum, saatleri ayarlama enstitüsü :)

 7. Sahika says:

  iskandinavevimi Karolina hanımcım, Secdus diye bir mekanda, İstanbul Kadıköy’de. Mekanı da yazacağım ayrıca, öyle güzel ki :)

 8. Sahika says:

  Hilal, sen uyku arası kitap mı okuyorsun bakiim :)) benim de kitapta en şaşırdığım yer orası oldu :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]