Yemek yapmak emek ister, sunmak ise özen..

katı meyve sıkacağı

Yemek yapmak hemen hemen her kadının sevdiği bir şeydir. Mutfakta vakit geçirmek, kendi hazırladığımız değişik lezzetleri sunmak büyük zevk verir. En azından benim için bu böyle. Evlendiğim zaman ilk mutfağa girişimi hatırlıyorum da.. Akşama değişik ne yapsam diye düşünüp dururdum. Hele ilk yaptığım yemekler öyle lezzetli gelirdi ki. Mutfakta saatler süren çalışmalarım sonucu ortaya çıkan yemekler.. Her zaman özenle hazırlanan sofralar. Eşimle baş başa yediğimiz bir akşam yemeğini bile ziyafet sofrası gibi hazırlamaya çalışırdım hep. Bu yüzdendir ki ilk yıldönümü yemeğimizde dışarıda yemek yerine evde kendim hazırlamayı tercih etmiştim.

Yemek pişirmek kadar sunmak da çok önemlidir. Özenle pişirdiğiniz bir yemeği sunmak da yapmak kadar önemli. Şık ve güzel yemek takımı sunulan yemeği daha güzel göstermek için bir araçtır.

Aile ile yenen güzel bir akşam yemeği özenle hazırlanmış bir sofrada keyifle yenir. Aynı şekilde sabah kahvaltıları da özenle hazırlandığında şölene dönüşür. Sabah başlayıp öğlene kadar süren kahvaltılar hepimizin favorisi.

Geçen günlerde internette dolaşırken cookplus.com sitesinde birbirinden güzel yemek takımlarına denk geldim. Biz bayanların bir özelliği de ne kadar çok servis takımımız, tenceremiz vs. olsa da doymayız. Yenisini isteriz. Ben de artık evde koyacak yer kalmasa da yenilerine bakmadan duramıyorum. Kim karşı koyabilir ki birbirinden güzel yemek takımları ve pişirme yardımcılarına? En iyisi mi ben gidip biraz daha cookplus.com’da dolaşayım..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. İşte o yazıdaki bayanlardan biri de ben:)
    Bazı arkdaşalara yetişmem mümkün olmazsada
    Gidip bakayım o zaman cook plus a:)

  2. asla doymam :) her takımı alayım hepsi benim olsun istiyorum :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]