İpeği İşleyen Kız – Kelli Estes (Kitap Kulübü Okumaları)

Nerede Kalmıştık?

Uzun zamandır kitaplar hakkında yazmıyorum. (Şahika farkındaysan uzun zamandır yazı yazmıyorsun dediğinizi duyar gibiyim :) Birazcık sabır, nedenini de yazarım bir gün.)

Canımız kitap kulübümüzle okuduğumuz son kitabımız İpeği İşleyen Kız oldu.

Biz en son buluşmamızı Babil Mekan‘da yapmıştık. Hatırlamak isterseniz buraya tık tık. 

Sonra kitaplarımızı okuduk tabii ki, ama yoğunluklarımız sebebi ile bir daha buluşamadık.. Kızlar bensiz 1 kere buluştular ama onu saymıyorum :) Çünkü onlar Anadolu yakasında ben ise Avrupa yakasının uzak bir köşesinde oturuyorum :)

Gelelim kitabımıza.

ipegi-isleyen-kiz-3

İpeği İşleyen Kız / Kelli Estes

Bu yazarın okuduğum ilk romanıydı. Arkadya yayınlarını bilirsiniz. Geri dönüşlü romanlar yayınlamaya bayılır :) Bu da onlardan biri.

Kitabın konusu:

“Büyükannesi ve babasıyla yaşayan Mei Lien’in tek bildiği topraklar, doğup büyüdüğü Seattle’dı. Sırf Çinli olduğu için beyaz adamlar ona bulaşmasın diye erkek kılığına girerek dolaştığı topraklardı burası. Ta ki beyaz adamlar onu ve onun gibi olanları ülkelerinde istemediklerini söyleyip hepsini bir gemiye doldurana kadar… 

Mei Lien gemiye bindiği sabahın gecesinde yaşananları hiç unutmadı. Herkesin yaptığı gibi hayatına devam etti belki ama unutmadı. Tek dayanağı, deniz ve onlardan bir işaret gelsin diye beklediği atalarıydı. Sözlerine kulak verilmeyeceğini bildiği için kimseye anlatmadı yaşadıklarını. İpeği eline aldı ve tüm hayatını ona işlemeye başladı.

Uzun zaman alsa da adaletin er ya da geç yerini bulacağının farkındaydı çünkü gerçekler ortaya çıkmak için gün sayardı…”

ipegi-isleyen-kiz-3

Kitabı okurken Mei Lien ile o yolculuğa çıktım.. Acaba kurtulacak mı diye hop oturup hop kalktım. Haliyle bir solukta okudum :) Böyle sevdiğim romanlar hiç bitmesin istiyorum, ama çok merak ettiğim için de hızlı okuyorum. Bu ne yaman çelişkidir..

Bu Kelli Estes‘in okuduğum ilk romanıydı. Açıkçası kapağı çok hoşuma gitmişti, o yüzden bu kitabı okuyalım diye ısrar etmiştim :) Kulübümüzde okuyanlar da beğendiler :)

Seyhan’ın kitap hakkındaki yorumları için tık tık.

Not: Fotoğraflardan görünen işlemeyi de ben yaptım :) Rokoko işi denen bu tekniği de yazayım bir gün:)

Bir sonraki kitap yorumunda görüşmek üzere hoşçakalın, yorumlarınızı da benden esirgemeyin :)

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. akıcı bir kitaptı :) babil mekanı da çok sevmiştim zaman geçsin hep birlikte yeni keşifler yapalım :)

  2. Sahika says:

    Yapalım inşallah Aylincim :) nice nice okumalara, kitaplara :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]