Kelebek Adası – Sarah Jio {Kitap}

“Hayat kendi yolunu bulur ve her şey olacağına varır. Sadece yaşa ve bırak olsun gitsin.”

Yine bir Sarah Jio klasiği.. Kitabı elime aldım, sindire sindire okurum hatta 1 aya yayarım diye düşündüm. Ama öyle olmadı. Bir çırpıda okudum ve bitirdim. En son dün akşam bir kaç bölüm kalmıştı, ama artık gözlerim kapanıyordu ve bitiremedim. Ertesi sabah neredeyse uyanır uyanmaz elime alacaktım. İnanılmaz güzel bir sonu var kitabın.. Okunduğuna değecek bir sonu.

Sonlardan bahsetmeyi hiç sevmem ama okuduğunuzda anlayacaksınız..

2017’nin ilk kitabı benim için Kelebek Adası oldu.

sarah-jio-kelebek-adasi-2

Kelebek Adası Konusu

Konusunu nasıl özetlesem ki? Basın bültenini de direk paylaşmak istemiyorum. Çünkü o zaman herkes aynı şeyi yazıyor. Tamam kitabın tek bir konusu var ama :D

Charlotte ve Erik yeni evli bir çifttir. Balayı için önce New York’a giderler oradan da büyük bir gemi ile seyahate çıkarlar. Her şey başlarda çok güzel gitse de, Bermuda adasına yapılan bir gezide Charlotte kaybolur. Yanında gemiden başka bir adam daha vardır. Gray.. Geçmişi sırlarla dolu bir adamla, ıssız bir adada yalnız kalmışlardır. 

Aslında kitabın başında sonunu bize söylüyor Sarah, ama biz hiç anlamıyoruz ^^

Öyle tatlı tatlı, ilmek ilmek işliyor ki hikayeyi. Tüm kitaplarında olduğu gibi, bunda da sanki okumadım, film gibi seyrettim tüm romanı.

Romanda tek bir hikaye yok aslında.. Bir biri ile kesişen bir kaç hikaye var. Bunların arasında hangisi beni çok etkiledi bilemiyorum. Ama ıssız bir adada mahsur kalmak herkesin korkusu sanırım. Bermuda şeytan üçgenine gitmeyi hiç düşünmüyorum ve bunu bir yere not ettim!

sarah-jio-kelebek-adasi-3

Kitap bittiğinde hiç mavi kelebek görüp görmediğimi düşündüm.. Hayır hiç görmemiştim.. Bundan sonra görür müyüm acaba? Çok heyecanlı..

Kitapta altını çizdiğim iki cümle oldu. Birisi yazının başında yazdığım.. Diğeri de onunla alakalı ve benzer:

“İstenildiği gibi olan ya da olmayan şeylere üzülmekle o kadar zaman harcıyoruz ki treni kaçırıyoruz. Hayat kendi yolunu bulur ve her şey olacağına varır. Sadece yaşa ve bırak olsun gitsin..”

Hayatta bazı anlarımız olur, izlediğimiz filmler ve okuduğumuz kitaplar etkiler bizi.. Ben de hayatımın bu döneminde böyle sözlerle dolu bir kitap okuduğum için çok şaşırıyorum. Sanki bana “bırak olsun bitsin her şey, sen yaşamana bak” diyor..

Kitabı okuduktan sonra, son sayfadaki sorular ilişti gözüme.. Romanla ilgili soruları sıralamışlardı.. Hepsi hakkında uzun uzun düşündüm. Kitabın sonu için güzel düşünülmüş bir şey.

Bu kitabı bizle buluşturan Sarah Jio ve Pena Yayınlarına çok teşekkür ediyorum.. Bir sonraki romanı sabırsızlıkla bekliyorum..

 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

3 Comments

  1. Bende kitabı şu anda okuyorum.Oldukça akıcı bir kitap…Sonunu çok merak ediyorum.yazar eğer konuyu güzel bir şekilde bağlamazsa bu kitabın çokta güzel olmadığını söyleyebilirim.Ben biraz daha gerçekçi hikayeleri seviyorum sanırım.Bu baya baya türk filmi gibi….

  2. Sahika says:

    Tatlım sonunu seveceğini tahmin ediyorum ama spoiler vermek de istemiyorum 😍🙈

  3. Derya Yesir says:

    Ben Doğanyurt Yatılı Bölge Ortaokulu 7. sınıf öğrencisiyim.Yazmış olduğunuz yorum için size teşekkür ediyorum.Sizin gibi önemli birinin yazıma iyi bir yorum yapması beni çok gururlandırdı.Üstelik beni cesaretlendirdi ve yazmaya daha çok bağlanmamı sağladı.Artık beğenmeniz umuduyla diğer kitapların da tanıtımını yapacağım.Size tekrar teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]