Evinize Uygun Parke Seçimi: Renk ve Model Önerileri

Tercih edilen detaylar ve yapılan doğru dokunuşlar ile kazandırılan görünüm, mekan içerisinde iyi bir atmosfer oluşmasını sağlar. Mobilya, duvar boyası ve aksesuar tercihi gibi noktalar oluşturulacak olan atmosfer için önemli detaylardır. Bunların yanı sıra doğru parke tercihi de önemli detaylar arasında yer alır.  Ortama girildiğinde göze çarpan ilk detaylardan biri olduğundan, mekanda içerisinde büyük bir etki yaratır. Kullanışlı yapısı ve mekana kazandırdığı şık görünüm ile ev, iş yeri, kafe, mağaza gibi ortamlarda sık sık kullanılır. 

Doğru Parke Tercihi ile Ortama Sıcaklık Kazandırın

Parke, kullanışlı yapısı ile eşyaların zemin üzerinde daha kolay bir şekilde hareket etmesini sağlar. Aynı zamanda leke tutmayan özelliğe sahip oluşuyla geçmişte olduğu gibi bugün de tercih edilir. Bu ürünler kullanışlı yapısının yanı sıra mekanda oluşturmak istenilen tarz için önemli bir dokunuştur. Sahip olduğu yapı, şekil ve renk gibi özellikleri göz önünde bulundurularak yapılacak olan seçim ile, iç mekanlarda kullanılan diğer detaylar arasında bir bütünlük oluşturur. Böylelikle zemin üzerinde sıcak, modern ve şık bir görünüm oluşması sağlanmış olur. Bu nedenle parke renkleri ve desenleri ile dekorasyonda kullanılan renklerin uyumu önemlidir. Yaratılan bu uyumla birlikte oluşturulan estetik görünüm de tarzınızın mekana yansımasını sağlar.

Luxurious living room with kitchen area

Şık Tasarımları ile Birbirinden Farklı Parke Modelleri

Parkelerin, şekil, renk ve üretiminde kullanılan malzeme gibi detaylarıyla birçok farklı modeli bulunur. Bu nedenle de seçim yaparken karar vermek zor olabilir. Ürünler, beyaz, gri, kahverengi gibi tonları ile geniş bir renk aralığı gösterir. Mekanda doğal bir görünüm yaratmayı sevenler için eskitme modeller sıklıkla tercih edilir. Lamine model ise dayanıklılığı ve tamamen doğal malzemeler kullanılarak üretilmiş olmasıyla tercih edilir. Laminat parkelerin geniş bir renk aralığı bulunur. Bu model, dayanıklılığı ve estetik görünümü ile en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Masif adı verilen ahşap modeller ise geleneksel bir görünüm sunar. Doğal yapılı bir model oluşu ve dayanıklı yapısı ile tercih edilir. Derzli model, zemin üzerinde bir boşluk görüntüsü oluşturur. Bu boşluk sadece görüntü amaçlı olduğundan temizlik açısından bir sıkıntı oluşturmaktadır. Bu modellerin yanı sıra beton görünümlü, tuğla görünümlü gibi birbirinden farklı desenlere sahip ürün modelleri de bulunur. Birbirinden farklı tasarımlı bu modeller arasından yapacağınız tercih ile konforlu ve sıcak ortamlar oluşturabilirsiniz.

Mekanda İyi Bir Atmosfer Yaratmak: Doğru Parke Tercihi

Kaliteli malzeme kullanılarak üretilen, kalın bir yapıya sahip, suya ve darbeye karşı dayanıklı olan parkeler daha uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunar. Bu durum maddi açıdan hesaplı olmasının yanı sıra aynı zamanda sağlıklı bir tercihtir. Bu gibi durumlar parke fiyatları üzerinde belirleyicidir. Bunun yanı sıra renk tercihinin de şık ve konforlu alanlar yaratmak için göz önünde bulundurulması gerekir. Koyu renge sahip olan tonlar, daha dar bir görünüm oluşturabileceğinden genel olarak geniş ve iyi güneş ışığı alan mekanlarda tercih edilir. Açık renkli tonlar ise mekana daha geniş, aydınlık ve ferah bir görünüm kazandıracağından daha çok dar mekanlarda tercih edilir. Seçilen renk, mekan ile yaratılacak uyum açısından da önemlidir. Çünkü zemin üzerinde yapılan tercihin, kullanılan eşyalar ve duvar boyası ile oluşturacağı bütünlük mekana daha şık ve modern bir görünüm kazandırır. Aradığınız kaliteli malzemeden üretilmiş olan parke modelleri  Koçtaş’ta sizleri bekliyor. Siz de Koçtaş web sitesini ziyaret edebilir ve ihtiyacınız olan ürünleri sepetinize ekleyerek güvenli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]