Hepimiz Evleneceğiz

Ne zaman eski sevgilisi evlenen ya da evlenmek üzere olan birini görsem bir afralar bir tafralar, sanırsınız üç günlük ömrü kaldı. İnsanların bir türlü alışamamalarına anlam veremiyorum, arkadaşlar kesin bilgidir lütfen yayalım; yaz ayları evlenme aylarıdır. Alışın artık şu duruma. Herkes evlenecek merak etmeyin, hepimize yetecek kadar eş adayı var dünyada. Panik yapmayın. Biraz daha olumlu taraflarından bakın olaylara. Bu yaşta evlenip ne yapacaksınız zaten, ne demiş şair “Her evlilik erken evliliktir” ondan daha mı iyi bileceksiniz. Gezin tozun dışarıda gürül gürül akan bir dünya sizi bekliyor. Ayrıca bu kadar ağlayacaktınız madem neden ayrıldınız demezler mi insana?

Mutlu bir yaşam için olmazsa olmaz şeylerden biridir bu flörtleşme durumu. Evlilik provasıdır bir nevi, herkes ilk sevgilisiyle evlenseydi düşünsenize ortaya çıkacak sorunları, konu hakkında fikri olmayan bir sürü uzman insan. Herkes sevgililik hayatı yaşayacak ki isteklerini bilecek beklentilerini belirleyecek, sen zannediyor musun o seninle değil de başkasıyla evlenen eski sevgilin yeni eşine sana davrandığı gibi davranacak. Ben sana söyleyeyim çok daha düzgün bir diyalog içerisinde olacak çünkü sen onun bir nevi provasıydın. Şimdi daha az konuşacak, kavga çıkartan kelimeleri asla kullanmayacak vs. ama sen de daha iyi bir eş olacaksın üzülme, amacım sana eski sevgilini övmek değil. Bana inanmıyorsan evlendiğinde görürsün. Bak buraya yazıyorum.

Ben tek bir şey bilirim onu bilir onu söylerim; her canlı evliliği tadacaktır. Bizden öncekiler tattı oradan biliyorum. Hatta bazılar doymadı ikinciyi üçüncüyü filan tattı. Demek ki neymiş, yukarıda da yazdığım gibi herkese yetecek kadar eş varmış. Hiç bulamadınız, elektrik alma programları ne güne duruyor Allah aşkına. Bu konuyla ilgili daha yetkin bir arkadaş Elele dergisinde yazmış. Bana inanmazsanız onu okuyun o da aynı şeyi söyleyecek. Eski sevgilinin evlenmesi dünyanın sonu değil. Bence zamanı değil, siz biraz daha gezip tozun, gülüp eğlenin. Alın bir elinize aynayı, diğer ele tarağı olmasın umurunuzda bu dünya. Bence aklın yolu da birdir, herkes aynı şeyi söylüyorsa bir bildikleri vardır. Hadi mutlu bekârlıklar.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]