Burnt, Çok Pişmiş Film Yorumu

burnt movie

Başarı hikayelerini kim sevmez? Hele ki zirveye yakınken çakılıp, tekrar zirveye tırmanışın hikayesi ise… Çok keyif alarak izlediğim  “Limitless” filminden ve bir çok filmden aşina olduğumuz Bradley Cooper başrolde karşımıza çıkıyor. Uma Thurman ise, bir başrol olmasa da başrol ağırlığında konuk oyuncu olarak iki geniş sahnede boy gösteriyor. Bu filmi de uzun zamandır görüyor ve izlemek istiyordum. Bazen bazı filmler bekler durur, izleyince de neden daha önce seyretmemişim diye hayıflanır insan. Bu film benim için onlardan biri :) Yemek yapmaya özendiriyor mu, hayır! Yemeğin bir “sanat” olduğuna ikna ediyor… :) Hele ki filmin sonların ayakın başka bir şefin, başrolümüze hazırladığı bir omlet var, hayranlıkla seyrettim. İzlerken o sahnede beni hatırlayın isterim :)

“Adam bir taşı bile pişirebilir!”

burnt

Alanında başarılı ve çok da kabiliyetli olan şefimiz Adam, alkol ve uyuşturucu problemi yüzünden kariyerini bırakmak durumunda kalıyor. Uzun bir self-rehabilitasyon sürecinden sonra kendini toparlıyor ve kaldığı yerden devam edip edemeyeceğini anlamak için geri dönüyor. Bir yandan da birikmiş borçları başına bela olmaya devam ederken, bakalım Adam sıkıntıların üstesinden gelip kariyerini istediği noktaya taşıyabilecek mi? Cooper, Obsesif ve mükemmeliyetçi bir şef karakterini oldukça hakkını vererek sergilemiş. Bu filmde sinirli bir arkadaşı seyredeceğiz :) Hatta işlerin istediği gibi gitmediği anlarda tırmanan öfke dozajı ve patlama anlarını adeta kendi kişilik özelliği imiş gibi yansıtmasını başarılı buldum.

“Bundan sonra herşey kusursuz olmalı. iyi değil, mükemmel değil, kusursuz…”

burnt movie

Bu film olumsuz sayılabilecek bir sahne içermemesine rağmen bir yetişkin filmi, belli bir yaşın altındaki izleyici kitlesi için uygun değil elbette. Başarı hikayelerinden ilham alıyorsanız, dibe değdikten sonra yüzeye çıkanların hikayeleri sizi heyecanlandırıyorsa, bu filme bir göz atmanızı tavsiye ederim :)

Keyifli seyirler :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]