ALADDİN

Aladdin

Bazen arama motoruna sadece Will Smith filmleri yazıp aratıyorum. Eğer halen seyretmediğim bir filmine rastlarsam onu tercih ediyorum. Arada yeni film çekmesi iyi oluyor elbette… :) Bugün Guy Ritchie’nin yeni filmini anlatacağım size; Nostaljik kahraman, doğunun uçan prensi, cini ile harika işler çıkaran afacan çocuk Aladdin!..Başrollerde Cinimiz Will Smith, “Aladdin” Mena Massoud, “Prenses Jasmine” Naomi Scott, “Jaffar” Marwan Kenzari ve Hükümdarın sadık komutanı “Hakim” rolünde ise Türk oyuncu Numan Acar‘ı seyredeceğiz… Rocknrolla, Kral Arthur, The Man From U.N.C.L.E. ve Snatch filmlerinin yönetmeni Guy Ritchie’nin 2019 yapım filmi oryantal unsurlar, Hintvari eğlenceli mini müzikal bölümleriyle “Aladdin” bence hoşunuza gidecek…

Hırsız Aladdin, şehirde kılık değiştirerek dolaşan Prenses Jasmine ile karşılaşır. Yolu tekrar saraya düşen Aladdin’in, Prensese olan ilgisini farkeden Vezir Jaffar, sihirli lambayı ele geçirmek için Aladdini kullanmaya karar verir. Bir şekilde Cin ile tanışan Aladdin, kendisine sunulan dilek hakları neticesinde saraya bambaşka bir şekilde girmeye muvaffak olur. Ve bakalım sonra neler olacak :)

aladdin

Hikaye hepimizin bildiği gibi sihirli lambayla karşılaşan Aladdin’in cin ile tanıştıktan sonra elde ettiği üç dilek ve akabindeki maceralar… Zaten hikayeyi biliyorduk film bizi şaşıtmadı gibi bir yaklaşımda bulunacak olan izleyici veya yorumcuların zaten hiç izlememesi en doğrusu, çünkü bilindik bir hikaye tekrar sinemaya aktarılıoyorsa; bu hikayeyi anlatmak için değil, nasıl yorumladığını seyirciye göstermek içindir :) Hikaye mi kalmadı diye düşünülebilir fakat düşünmek gerekir ki insanlar yüzyıllardır aynı hikayeleri farklı ağızlardan anlatarak medeniyetlerini inşa etmişlerdir… Will Smith enteresan bir oyuncu, farklı filmlerde ve farklı rollerde birçok kez seyrettiğimiz Smith’i espritüel ve oldukça sıcakkanlı Cin rolünde çok keyifle izleyeceğinizi tahmin ediyorum. Aladdin rolündeki genç arkadaş da bence oldukça iyi iş çıkarmış. Kostümler, mekanlar, ve efektleri başarılı buldum. Maymun Abu da rölünün hakkını vermişti kendince :)

Farklı yorum, farklı tatlar…Keyifli seyirler… :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]