Bu aralar izlediğim diziler

Bates Motel

batesmotel

Uzun zamandır aradığım gerilim dolu dizimi sonunda buldum. Bates Motel. Psycho ile tanınan Norman Bates’in gençliğinde yaşadığı olayları anlatıyor. Diziden önce Psycho filminden haberdar değildim açıkçası. Daha da izlemiş değilim :)

Norman Bates ve Norma Bates yeni bir başlangıç yapmak için bir motel satın alır. Norma (Norman’ın annesi) kötü günleri geride bıraktığını sanır. Ama geldikleri kasabada esrarengiz bir şeyler olmaktadır. Bunun yanında dışarıdan normal görünen Norman’da ara sıra transa girmektedir. Çocuğunu herkesten kıskanan annesi ise Norman’ın peşinden bir dakika olsun ayrılmamaktadır. Böylece kendine bağımlı bir çocuk yetiştiren Norma amacına ulaşmıştır.

Kısacası normal bir çocuğun annesinin baskısıyla nasıl psikopata döndüğünü izliyoruz.. Öyle anneler hepimizden uzak olsun…

Dizi şu an 2. sezonunda. Yarı dönemde başlayıp 10 bölümde biten dizilerden.

Once Upon a Time

onceupon

Masal kahramanları günümüzde yaşasaydı ne olurdu? Once upon a time diye bir dizi olurdu tabi:) Şaka bir yana dizinin konusu gerçekten çok ilginç ve fantastik. Masal kahramanları günümüzde fakat masaldan geldiklerini bilmiyorlar tabi. Maine eyaletinde Storybrooke kasabasında yaşıyorlar ve ne olursa olsun kasaba dışına çıkamıyorlar. Nasıl mı? Kasabadan ayrılmak isteyenlerin başına bir şey geliyor illa ki. Her bölümde bir masal kahramanının hakkındaki gerçeği öğreniyoruz. Daha 1. sezondayım bunun 2. ve 3. sezonu da var:) Çerezlik diye tabir ettiğim kafa yormayan dizilerden.

The Big Bang Theory

bigbang

Şu an 7. sezonda olan diziyi uzun zamandır eşimle takip ediyoruz. 2 fizik dehasının aynı evde yaşaması, şarışın karşı komşu ve arkadaşları. Akılcı espirileri de cabası. Eskiden çok güldüğümüz bir Scrubs vardı o bitince boşluğa düşmüştük. Şimdi Big Bang Theory var. Her bölüm ayrı bir macera. Bizim favori karakterimiz tabii ki Sheldon :) Onun kendini dünyanın merkezi sanması ayrı bir alem. Kafa dağıtmak için izlediğimiz her bölümden ayrı keyif aldığımız bir dizi.

How I met Your Mother

howimet

Bu sene son sezonu ve biz artık “bitse de gitsek” moduna girdik. How I met your father’ın çıkacağı söylense de artık izlemeyiz diyoruz. Friends dizisini hiç izlememiş olsam da onunla çok benzesiği söyleniyor. 5 sıkı arkadaşın başından geçen olayların anlatıldığı dizi de yine bizim için çerezlik dizilerden. Anne ile tanışmış olsak da ben hala son bölümde bir süpriz olacağı düşüncesindeyim. 31 Mart’ta son bölüm yayınlanacakmış. Bakalım görelim. Bu arada dizideki favori karakterim Lilly :)

Homeland

homeland

Bu diziyi kafa yoracak bir dizi ararken buldum. 24 ‘ü izlemiş ve çok beğenmiştik. Onun gibi entrikalı bir dizi arıyorduk ki buna denk geldik. Irak’ta savaşmaya giden deniz piyadesi Brody’nin kaçırılması üzerine ailesi ve Amerika öldüğünü sanır. Daha sonra sağ olarak ülkesine dönmesinin ardından ailesi de dahil herkes vatan haini olmakla suçlar. Bir tek Carrie Mathison ona inanır ve güvenir. Dizi şu an ara vermiş durumda. 4. sezon İstanbul’da geçecek. Kerem Bürsin’in de oyuncular arasında olduğu söyleniyor. Yeni sezonu merakla beklemedeyiz.

Şimdilik izlediğim diziler bunlar. Gelişmelerle karşınızda olacağım :)

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

3 Comments

  1. Şahikam yabancı dizilerle pek aram yok ama papatya ve senin sayende alışıcammı ne:)
    Big Bang Theory bu biraz benlik gibi :)
    Emeğine salık canım diziseverler için güzel öneriler

  2. tv izlemeye vakit bulamayan ben pc den sezonluk dizileri malesef takip edemiyorum ama kübra’nın da dediği gibi sizin yüzünüzden bende alışacağım :) güzel bir yazı olmuş emeğine sağlık canım…

  3. […] önce izlediğim diziler diye bir yazı yayınlamıştım. O da 2014 ‘e tekabül ediyor. Benim izlediğim diziler ve […]

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]