Yahşi Batı

yahsibati1

Geçen hafta sonu İzmit’e oradan da Gölcük’e gittik. Cumartesi gecesi İzmit’te eşimin bir arkadaşının evinde kaldık. O akşam İzmit’i dolaştık, yemek yedik, eskiden trenin geçtiği yolda yürüdük.İzmit çok hareketli ve kalabalık bir yermiş. İlk defa gittiğimden biraz şaşırdım. O akşam hava da oldukça sıcaktı ve sanırım haftasonu olması nedeniyle herkes dışarıda dolaşıyordu.

Akşamın sonunda sinemaya gidelim diye karar verdik, ne izlesek diye düşünürken aklımıza Yahşi Batı geldi. Bir Cem Yılmaz filmi olduğundan hiç tereddütsüz buna gidilir dedik Ncity’deki sinemada 15 dakika içinde başlayacağını öğrendik. Hemen arabaya atlayıp gittik Ncity‘de biletlerimizi almıştık bile.

Gelelim filme;

Film dönem olarak Osmanlı döneminde geçiyor. Padişah o dönemin Amrika Başkanı Garfield’a bir hediye gönderiyor ve bunu ulaştırmak üzere Aziz Efendi (Cem Yılmaz) ve Lemi Bey’i (Ozan Güven) görevlendiriyor. Ama daha yolculuklarının başında hediyeyi Kızılderililere kaptıran bizim şaşkınlar Amerika’yı yeniden keşfediyorlar. Kola’yı bile bunlar buluyor ama ne yazık ki formülleri çalınıyor taklid ediliyorlar : )

Filmin başında at arabasında geçen sahnede oldukça komik. Özellikle orada çok güldüm.

Filmin girişi (hani şu isimlerin yazıldığı yer) tasarımı beni bitirdi. Çok güzel tasarlanmış. Bulursam burada paylaşırım. Mekanlar ve kostümler çok iyi düşünülmüş ve tasarlanmış. Üzerine oturtulan espiriler de öyle. Ben filmi çok komik ve eğlenceli buldum. Filmin her saniyesinde güldük neredeyse. Her yerde ince ince Cem Yılmaz espirileri kaynıyordu. Bu filmde Demet Evgar ile çalışması da çok güzel olmuş. Kendisinin oyunculuğunu pek severim, özellikle böyle komedi filmlerinde espirili rollere pek yakışıyor.

Filme gitmeden önce bir çok eleştiri okudum ve filmi beğenmeyenlerin çoğunlukta olduğunu gördüm. Açıkçası biz çok beğendik ve çok güldük. Filmi beğenmeyenlerin ne beklediklerini çok merak ediyorum.

Spoiler olmasın ama filmin sonunda bir film daha geleceğini görmüş olduk, bu sefer bizim iki kafadar Çin’e gidiyorlar : )

yahsibati2

Cola Turka filmin sponsor olmuş bir de film için güzel bir oyun sitesi tasarlamışlar: Yahşi Batının Harbi Kolası (oynamak için tık tık)

Bir de Yahşi Batı‘nın resmi sitesi var o da çok güzel tasarlanmış onu görmek için de tık tık.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]