Babet ve Loaferın Farkları Ne? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kadın Babet

Günlük giyimlerde şık ve estetik tasarımları ile göz dolduran bir diğer ayakkabı modeli kadın loafer ayakkabı çeşitleridir. Loafer ayakkabı ökçe bölümü kısa olan bağcıksız ayakkabı tasarımlarına verilen isimdir. Bu ayakkabılar makosen olarak da adlandırılmaktadır. Bu ayakkabılar maskülen giyim tarzına sahip kadınların tercihlerinde ilk sıralarda yer almaktadır. kolay giyilip kolayca çıkarılabilmesi ayakkabının daha pratik bir kullanıma sahip olmasını desteklemektedir. Ayak bileğini açıkta bırakan tasarımı ile klasik, feminen kombinleri tamamlayıcısı olarak kullanılmaktadır. Gerek babet gerekse loafer ayakkabılar rahatlıkları ve pratik kullanımları ile bilinse de aralarında belirli farklar bulunmaktadır. Bu iki farklı modele sahip ayakkabılar arasındaki farklar ve alırken nelere dikkat edileceğini gon.com.tr’den İlhan Yücel şu şekilde açıklamaktadır.

Babet ve Loafer Farkı 

Topuksuz ayakkabı denilince ilk akla gelen modellerden biri babetlerdir. Babet farklı tasarımları sayesinde Jean veya şık elbiseler ile kolayca kombinlenebilmektedir. Ayrıca rahatlık bakımından da kullanıcılara konfor sağlayan bu ayakkabılar günlük iş temposunda kadınların ayak konforunu sağlamada oldukça fayda sağlamaktadır. Bu ayakkabıların yanı sıra son yıllarda moda haline gelen loafer ayakkabılarda günlük giyim için sıklıkla tercih edilmektedir. Babetlerin rakibi olarak görülen bu ayakkabılar, genellikle bahar aylarında giyilmektedir.  Babetlere göre tabanı daha yüksek tasarlanmış loafer ayakkabıların üzerinde taş, püskül ya da sade tasarımlı çeşitleri üretilmektedir. 

Babet ve Loafer ayakkabı tercih ederken kullanıcıların dikkat etmesi gereken ilk ölçüt malzeme kalitesidir. Bu yüzden kadın deri babet tercihlerde ilk sıralarda yer almaktadır. Deri malzeme esnek ve dayanıklı yapısı sayesinde kullanıcılara uzun yıllar hizmet etmektedir. Aynı şekilde loafer ayakkabı tercih ederken de hakiki deri ayakkabılar ön planda tutulmalıdır. Kadın loafer ayakkabı deri olduğunda ayağın şeklini alacağı için zamanla kullanımında rahatlama ve konfor sağlanmış olacaktır. Aynı zamanda deri malzeme ayak sağlığı açısından da son derece önemlidir. Hava alabilir yapısı sayesinde ayaklarda mantar, egzama ve koku gibi sorunların oluşmasını engellemektedir. 

Kadın giyiminde ayakkabı, önemli aksesuarlar arasında yer almaktadır. Hem günlük hem de özel gün ve davetlerde farklı tasarımlarda ayakkabılar tercih edilmektedir. Bu yüzden ayakkabı sektörü oldukça geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Her türlü zevke uygun bu çeşitler farklı renk seçenekleri ile de çeşitli kombinlerin tamamlayıcısı olarak kullanılmaktadır. Bu amaçlar kadınlar ayakkabı tercih derken birçok kritere dikkat ederler. Öncelikle günlük giyim ürünlerinden olan şık ve rahat yapısı ile bilinen kadın deri babet oldukça kullanışlı ayakkabı modellerinden başında gelmektedir. Klasik giyim tarzına ve tesettür giyimde daha fazla tercih edilen babetler spor ve şık birçok modele sahiptir.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]