Buharlı Ütü Modelleri ile Ütü Yapmak Artık Hiç Yorucu Değil

Çoğu kişiye göre en sevilmeyen ev işlerinin başında ütü yapmak gelir. Kırışık kıyafetlerin görüntüsü bile moral bozmaya yeterken bir de sık sık ütü yapmak zorunda kalınca ütünün aslında ne kadar önemli olduğu anlaşılır. Çeyizinizin bir parçası olarak aldığınız ütü bir anda hayatınızın en önemli parçası olur. Kimi zaman ütü yapmak o kadar yorucu ve sıkıcıdır ki bugünü yarına ertelerken ütülenecek kıyafetler dağ gibi olur. Saatlerce ayakta durmak, kıyafetleri çekiştire çekiştire ütülemeye çalışmak, tek seferde açılmayan gömlekler… Buna ütünün şekli ve modeli de eklenince liste uzayıp gider. Ama artık ütü yapmayı bir işkence olmaktan çıkarıp keyifli hale getirmek elinizde. Modelleri zaman içinde değişen, her evin ihtiyacı olan ütüler artık konforlu bir iş yapma olanağı sağlar hale geldi. Nerede o eski ütüler dedirtmeyen bir kolaylık olan buharlı ütüler sayesinde fazla yorulmadan, nasıl bittiğini bile anlamadan ütülerinizi halledebilirsiniz.

Buharlı Ütü ile Kendinize Zaman Ayırın!

Buharlı ütü içine doldurulan suyun, düğmeye basıldığında bir mekanizma yardımıyla buhara çevrilmesiyle çalışır. Kazanlı ve kazansız olmak üzere iki şekilde bulunur. Kazanlı olanların su doldurmak için ütünün altında bulunan ayrı bir haznesi vardır. Kazansız olanlarda ise ütünün üzerindeki kapak açılarak su doldurulur ve buhar oluşturması sağlanır. Buharlı ütüler kazanlı olanlara göre daha çabuk ısınarak işinizi daha kolay bitirmenize yardımcı olur. Kazanlı ütüler ise haznesinin geniş olması nedeniyle daha çok su alır. Bu da sık sık su doldurmanızı gerektirmez. Su haznesi büyük olduğu için diğerlerine göre biraz daha geç ısınır. Ama kırışıklıkları daha hızlı çözer. Normal ütülere göre fiyatları daha pahalıdır fakat buharlı ütü güçlü buharı sayesinde daha az enerji harcar. Bu da daha az elektrik harcamayı sağlar. Buharlı ütülerden çıkan yoğun buhar kıyafetlerin en derin noktalarına kadar ulaşır. Böylece ütü yapma süreniz kısalır. Günler öncesinden planlamanıza ya da haftanın bir gününü “ütü günü” ilan etmenize gerek kalmaz. Hatta sevdiğiniz bir şeyle birlikte yapabilirsiniz. İsterseniz dizi izlerken reklam arasında, sabah işe gitmeden, yemeğin pişmesini beklerken bile kolayca ütünüzü yapabilirsiniz. Buharlı ütü kumaşın üstünde kolay ilerlediği için de kol gücü harcamazsınız. Böylece daha az yorulursunuz ve buharlı ütü sayesinde zamandan tasarruf edersiniz. Üstelik kendinize daha çok vakit ayırabilirsiniz. Ütü yapmak sizin için bir rutinse ya da mecburi bir hale geldiyse siz de normal ütülere göre daha yüksek bir performans sağlayan buharlı ütüleri tercih edebilirsiniz.

Kusursuz Görünüm Buharlı Ütü ile Mümkün

Arnica buharlı ütü modelleri sadece zamandan tasarruf etmenize yardımcı olmakla kalmaz. Aynı zamanda kolay kullanım özellikleri ile ütüyü eğlenceli bir hale getirir. Şok buhar özelliği ile yoğun buhar püskürterek zor kırışıkları giderirken pamuklu ve keten gibi açılması zor kumaşları ya da ipek gibi ütüye kolay yapışan riskli kumaşları kolayca ütüleyebilirsiniz. Dikey ütüleme özelliği sayesinde de askıdaki kıyafetlerinizi ya da perdelerinizi zahmetsiz bir şekilde ütüleyebilirsiniz. Şok buhar özelliğini dikey pozisyonda da kullanabilirsiniz. Böylece askıdaki kıyafetleri tek tek indirmek gibi bir derdiniz de olmaz. Kireç tutmayan tabanları ve çıkarıp temizlenebilen kireç filtresi sayesinde kıyafetlerinizin üzerinde kireç birikintileri oluşmaz. Üstelik damlatmama özelliği acil ütüleyip giymeniz gereken kıyafetlerde de su damlacıkları kalmasını engeller. Ütünün üzerinde bulunan buhar ayarlama düğmesi ile istediğiniz yoğunlukta buhar verebilirsiniz. Kıyafetinizin kırışık yoğunluğuna göre buhar verdiğiniz zaman suyu da az kullanacağınız için ütünün ortasında su doldurmaya gitmek zorunda kalmazsınız. Siz de ütü yapmayı zahmetsiz hale getirmek isterseniz Arnica’nın sitesini ziyaret edebilirsiniz. Buharlı ütü fiyatlarını inceleyerek sepetinize ekleyebilir ve güvenli bir şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]