En Keyifli Sofralar İçin Yemek Odası Seçme Klavuzu

En keyifli sofraların kurulduğu ve en unutulmaz anıların paylaşıldığı, birbirinden kullanışlı yemek masaları, yemek odası dekorasyonunun olmazsa olmazı! Lezzetli sofraların etrafını kuşatan sandalyeler, dekorasyona şıklık ve fonksiyonellik katan büfe ve vitrin üniteleri ile yemek odanızı misafirlerinizi ağırlamak için kullanabileceğiniz, ideal bir mekân haline getirmeniz mümkün. Bunun için İder Mobilya’nın birbirinden şık yemek masası takımlarından dilediğinizi seçebilir; her tarza uygun İder ürünlerinden evinizin dekorasyonu ile uyumlu çok sayıda modeli inceleyebilirsiniz. Ayrıca İder Mobilya’nın özgün tasarım stiline sahip ayna modelleri sayesinde, yemek odası dekorasyonunu kusursuz hale getirebilirsiniz. İşte, en keyifli yemekleriniz için yemek odası dekorasyonunda size gereken anahtar parçalar…

Farklı Boyutlardaki Ergonomik ve Kullanışlı Yemek Odası Takımları

Yemek odası dekorasyonunun en temel parçasını oluşturan yemek masası seçiminde, mekânın büyüklüğü önemli bir rol oynuyor. Yemek odası olarak kullanacağınız alanın genişliğine göre, geçiş alanları için uygun boşlukları bırakabileceğiniz ve herkesin rahatlıkla yemek yiyebileceği, kullanışlı bir yemek masası modeli seçmeniz gerekiyor. Aynı zamanda evinize ne sıklıkla misafir geldiği ve misafirlerinizin kalabalık olup olmadığı da yemek masası seçiminiz için oldukça önemli. Bu parametrelere bağlı olarak ilk etapta 4, 6, 8 hatta 12 kişilik yemek masası modelleri arasından ihtiyacınıza uygun olmayan ürünleri eleyerek yemek odası dekorasyonuna başlayabilirsiniz. Spor tarzda bir dekorasyon stilini benimsiyorsanız, dört bir yanı sandalyelerle donatılmış yemek masaları yerine, bench ile kombinlenmiş takımlar ilginizi çekebilir. Yemek odası olarak değerlendirmeyi düşündüğünüz alan fazla küçükse, mutfak masası takımları arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Her Stille Uyumlu Sandalye Modelleri

Yemek odası dekorasyonunun tarzını belirleyen en önemli detaylar arasında sandalyeler başı çekiyor. Özellikle sandalyelerin ayak tasarımları hem mobilyanın hem de mekânın genel tasarım stili hakkında önemli ipuçlarını taşıyor. Metal ayaklı sandalyeler, modern ve minimal bir yemek odası dekorasyonunun habercisi olurken; kıvrımlı hatlara sahip ahşap ayaklar, klasik, avangart, retro ve vintage dekorasyonlarda kullanılıyor. Yalın, ahşap ayaklı sandalyeler, hemen her dekorasyon tarzıyla kolayca uyum sağlıyor. Ayak kısmının yanı sıra sırt ve oturma alanında kullanılan detaylar da mekân genelinde büyük bir etki yaratıyor. Özellikle kapitone detaylı sandalye modelleri, ağırlığıyla yemek odası dekorasyonuna damgasını vurmayı başarıyor. Sandalye seçiminde diğer önemli unsurlardan biri ise, seçmiş olduğunuz yemek masasının görsel özellikleri. Takım olarak satılan ürünlerde masa ve sandalyelerde genellikle aynı malzeme kullanılırken; kendi oluşturacağınız kombinlerde farklı malzemeleri bir arada kullanmayı deneme şansınız var. 

Gösterişli Konsollarla Şıklıkta Zirveye Ulaşın

Fonksiyonellik açısından yemek odası dekorasyonunun en önemli kısmını masa ve sandalyeler oluşturuyor olabilir. Ancak, etkileyici bir görsellik yakalamak ve hem estetik hem de işlevsel depolama alanlarına sahip olmak için, fark yaratan vitrin ve konsol modellerine göz atmanız şart. Doğal ahşap kaplı konsol çeşitleri ile doğanın sıcak ve pozitif etkisini yemek odası dekorasyonuna taşıyabilirsiniz. Ya da mat veya parlak lake kaplı ürünlerle, yemek odanıza kolayca yeni bir renk ekleyebilirsiniz. Desen işlemeli vitrin modelleri, yemek odası dekorasyonuna otantik bir hava katmanıza yardımcı olabilir. Bunun yanında parlak metal kulplara sahip, grid detaylı konsol ve vitrinler yemek odanızın çok daha gösterişli bir tarza sahip olmasını sağlayacaktır.

İder Mobilya’nın ürün gamında yer alan yemek masası takımları, özgün ve ergonomik tasarımlarıyla dekorasyona dair tüm beklentilerinizi kolayca karşılar. Kaliteli işçilik ve benzersiz tasarımın buluştuğu İder farkını siz de yemek odanızda yaşamak istiyorsanız, hemen şimdi İder Mobilya’nın birbirinden şık modellerine göz atın!

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]