Devfest Women Etkinliğindeydim

Geçtiğimiz haftalarda (2 Mart) pazar günü Google Developers’ın ana sponsoru olduğu DevFest Women etkinliğine katıldım. Bir önceki gün mız mız ve hasta iken bir sonraki gün nasıl ayaklandım bilmiyorum. Sanırım gezmek olunca hastalık falan kalmıyor :)

Eşimin kuzeni Merve ile birlikte düştük Bahçeşehir Üniversitesi’nin Beşiktaş kampüsü yollarına. Etkinlik beklediğimden daha kalabalıktı. Biz pazar günü rehavetinden olsa gerek biraz geç bile kalmıştık. Ama salonlar dolup taşmıştı. Adından dolayı ben sadece bayan developerların (yazılım geliştirici) katılacağını düşünmüştüm. Ama hiçte öyle değildi. Merve Dijital Kütüphane sitesinde editör. Onların da bir standı vardı. O yüzden ben de Merve’ye eşlik ederek standda ziyaretçileri beklemeye başladık. İlk defa bir etkinlikte stand arkasına geçmekten de mutluluk duydum :) Daha sonra Meryem’de bize katıldı ve çok eğlenceli bir gün geçirdik.

Devfest

Bir cupcake markası vardı mesela (yummy cupcakes), fotoğraf çekip instagram’da paylaşınca cupcake veriyorlardı. Onlara bayıldım. Kaç tane yedim bilmiyorum. Çok lezzetlilerdi ^^

devfest3

Overpose ile yine instagram’da #devfestwomendayiz etiketi ile paylaştığımız fotoğraflarımı otomatik olarak basılıyordu. Ona da bayıldım. Eşimin bir arkadaşının projesiydi ve ben ilk defa deneyimleme şansına eriştim.

İlk defa Google Glass’ı deneme fırsatı buldum. Ama ya ben kullanamadım ya da gözlük bir şeye benzemiyor :))

Bir ara oturumlara da katılalım diyip Meryem ile Kadın Girişimci Olmak seminerine katıldık. Hastalığın verdiği rehavetten sanırım, uykum geldi.. Girişimci olmayacak kadar uykulu muyum acaba?

DevFest Women’da neler oldu peki? (Bu kısmı Dijital Kütüphane‘den kopya çekeceğim, çünkü ben standda cupcake ve çikolata yemekle meşguldüm :D )

Google, kadınların yazılım ve teknoloji dünyasında yerlerini artırmak, desteklemek ve cesaretlendirmek amacıyla şimdi de Mart ayında DevFest Women düzenlenmesine ön ayak oldu. Dünyanın birçok şehrinde düzenlenecek konferansların bir ayağı da 2 Mart’ta İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde pek çok önemli firmanın desteği ile gerçekleşti. Teknoloji ve yazılım dünyasından Türk ve yabancı birçok başarılı kadının konuşmacı olarak yer aldığı konferans;  sadece kadınları değil, erkekleri de ağırladı.

DevFest W konuları mobil teknolojiler, web teknolojileri, backend, yazılım geliştirme, girişimcilik olarak belirlenmiş olsa da program oldukça genişti. Konferansta teknoloji ve yazılım dünyasının başarılı kadınlarının ilham verici konuşmalarının yanı sıra, uygulama geliştirme atölyeleri, workshoplar, oyunlar ve yeni teknolojileri tanıtan standlar yer aldı. Dijital Kütüphane ekibi olarak sponsorları arasında da yerimizi aldığımız  konferansta ve açtığımız standımızda günboyu Dijital Kütüphane içeriklerimizi paylaşarak ve ortak neler yapabiliriz diye konuştuğumuz teknoloji dünyasından insanlarla harika fikirler ürettik. Google, Kariyer.net ile beraber sponsor olduğumuz konferansın büyük başarıya ulaşması ve yoğun talep bizi çok mutlu etti.

Günün sonunda Beşiktaş’ta çok sevdiğim dürümcüye gidip etkinliği noktaladık ^^

devfest1

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]