Bir Ramazan’da Böyle Geçti..

Bu Ramazan’ı da bitiriyoruz çok şükür. İnşallah hakkıyla eda edebilmişizdir.

Ramazan kalabalık sofralarda muhabbetle güzel geçiyor. Biz de bu Ramazan çoğunlukla kalabalık sofralarda iftarımızı açtık çok şükür.

IMG_0613

IMG_0641Bir kaç senedir geleneksel hale gelen Sultanahmet iftarımızı yaptık yine. Haftasonu olduğu için oldukça kalabalıktı. Çimlerde yer bulabildik ancak. İftar vakti olduğunda yanımızda götürdüğümüz yiyeceklerden yedik. Kalabalıkta çok lezzetli oluyor. Bu sene gitmediyseniz seneye mutlaka gidin derim :) Merve çok güzel bir şekilde yazdı Sultanahmet iftarımızı ona da bakmalısınız mutlaka :)

IMG_0913  IMG_0909

Bu sene bir de uzun zamandır konuştuğumuz ama yüz yüze tanışmaya fırsat bulamadığımız sevgili Vişnapcığım ile yüz yüze tanışma fırsatı bulduk. Sevgili Pakize sayesinde :) Paşabahçe’de denize nazır İskele Cafe’de yaptık iftarımızı hep birlikte. Bu Ramazan’ın en keyifli iftarlarından biriydi diyebilirim. Vişnapcığımın ellerinden güllaç yedik, çok lezizdi.

IMG_0804 IMG_0738

Modanisa’nın bizim için düzenlediği Kuleli Yakamoz restorandaki iftar da pek güzeldi. Boğaz ve kulelinin eşsiz manzarasında güzel bir iftar geçirdik. Bu yazımda bahsetmiştim.

IMG_0857

Onların dışında eşimin şirketinin Sultanhmet Kilari restoranda verilen iftarı da çok güzeldi. Manzarası Ayasofya olan güzel bir mekandı.

IMG_0955

IMG_0956

 

VizyonARGE’nin Pinhan‘daki iftarı da güzel iftarlar arasında yerini aldı.

İftarların dışında sahurlar da neşe içinde geçiyor. İftar sahur arası çok kısa olduğundan hiç uyumadan sahuru bekledik. Sahuru beklerken pratik tarifler denedim ve sizinle paylaştım. Bunlardan börek tostum çok sevildi. Papatya Prenses hem denedi hem de blogunda yer verdi, çok mutlu oldum.

Bir Ramazan’da böyle geçti ve gidiyor. Bayram gününe erişmek nasip olur inşallah. Şimdiden herkese iyi bayramlar..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]