Yatak Odasına Gardırop Seçme Sanatı!

Gardırop seçimi yapılırken genellikle rengine, görüntüsüne ve şıklığına bakılmaktadır. Oysa yatak odalarınızın vazgeçilmezi, giysilerinizin düzenleyicileri, dolap modelleri ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde seçilmelidir. Peki yatak odasının tüm görüntüsünü değiştirecek, hayatınızı kolaylaştıracak bu mobilyayı almadan önce dikkat etmeniz gereken püf noktaları nelerdir? Gardırop modellerini neye göre seçmeli ve seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Ölçülere dikkat!

Öncelikle dolabınızı koyacağınız alanı belirleyin. Bu alanın en, boy ve genişlik ölçülerini alın ve seçiminizi bu ölçülere göre yapın. Yoksa aldığınız gardırop odanıza sığmayabilir ya da çok küçük kalabilir.

Kapaklı gardırop mu, sürgülü gardırop mu?

Özellikle odanız küçükse sürgülü olan modeller çok daha iyi bir seçenek olacaktır. Eğer yatak odanız ufaksa, bir de yatak dışında, komodin, şifonyer gibi diğer yatak odası mobilyalarına da sahipseniz, dolabınızın kapağını açacak alan kalmayabilir. Yerden tasarruf etmek için sürgülü dolap sistemi size oldukça fazla alan kazandıracaktır. Ayrıca sürgülü ve aynalı modeller odanıza daha modern bir hava katacaktır. Fakat siz daha klasik ve nostaljik modellerin insanıysanız tercihinizi kapaklı ve metal kulplu modellerden yana yapmalısınız.

Odadaki diğer mobilyalara uygun renk ve modelleri seçmelisiniz!

Dolabınızı ister yatak odanızdaki diğer mobilyalara uygun renklerde isterseniz de kontrast oluşturacak şekilde zıt renklerde tercih edebilirsiniz. Ayrıca iki renkten oluşan modellerle odanızı daha da hareketlendirip, son moda trendlere ayak uydurabilirsiniz.

İhtiyaca göre raf, askı ve çekmece sayısı…

Gardırop alışverişine gitmeden önce giysilerinizi gözden geçirmeyi unutmayın. Daha çok elbise, gömlek, pantolon ve ceketleriniz mi var; yoksa tişört, kazak, tayt, eşofman tarzı giysiler mi? Buna göre bir seçim yapmalısınız. Ayrıca eşyalarınız arasında asılacak olanların mı, çekmeceye koyulacak olanların mı, yoksa rafa dizilecek olanların mı daha fazla olduğuna karar verin. Uzun elbiselere sahipseniz, uzun askılı bir dolap modeli tercih etmeyi unutmayın. Kararınızın ardından da bu doğrultuda bir seçim yapın.

Unutmayın: Gardırop aynaları odayı ferahlatır

Dolabınızı seçerken eğer aynalı bir model alırsanız, bu sizi ekstra bir boy aynası alma zahmetinden kurtaracaktır. Böylece hem paradan hem de yerden tasarruf etmiş olacaksınız. Aynalar ayrıca odanıza modern bir hava kattığı gibi odanızın olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

HyperFocal: 0

Gardırop Tüyoları: Kıyafetlerinizi gardıroba en doğru şekilde yerleştirmenin yolları

* Gardırobunuzu yerleştirmeden önce ilk yapmanız gereken artık giymediğiniz, modası geçen ya da size olmayan giysilerinizden kurtulmak. Bunun en kolay yolu da iki sezon üst üste giymediğiniz tüm kıyafetleri elden çıkarmaktır.

* Fazla kıyafetlerinizden kurtulduktan sonra kalan kıyafetlerinizi mevsimine, giyilme sıklıklarına ve türlerine göre ayırın. Eğer mevsimi geçen kıyafetlerinizi koyacak başka bir alanınız yoksa bu kıyafetlerinizi dolabınızın üst ve arka kısımlarına, gündelik ve sık giydiğiniz giysileri de daha kolay ulaşacağınız alanlara koymayı tercih edin.

* Gardropta, aynı ürün grupları içinde aradığınızı kolay bulabilmeniz için zıt renkleri üst üste dizmelisiniz. Böylece kıyafetlerinizi daha rahat ayırt eder ve bir tişört için tüm dolabın altını üstüne getirmenize gerek kalmaz.

* Tişört, tayt, şal gibi kırışmayan ve rahatlıkla rulo yapılabilecek giysilerinizi gardırop çekmecelerinde muhafaza edebilirsiniz. Bu şekilde raflarda daha fazla alana sahip olursunuz.

* Dolap içi düzenleyiciler alarak, hem daha kullanışlı hem de daha şık dolaplara sahip olabiliriz. Sadece bunun için dikkat etmeniz gereken, bu düzenleyicileri kullanacağınız alanlara uygun boyutlarda almak ve tek renk üzerinden seçim yapmak. Böylece hem alanları daha dolu dolu kullanmış, hem de renk renk kutularla gözünüzü yormamış olursunuz. Kutu seçimlerinde şeffaf kutular da tercih edilebilir. Böylece içlerinde ne olduğunu görerek, aradığınız şeye daha kolay ulaşabilirsiniz. Ayrıca takılar, kravatlar ve mendiller için takı organizerleri, elbiseleriniz için elbise kılıfları, giymediğiniz ve hacimli giysileriniz için vakumlu torbalar ve çantalar için çok katlı dolap içi organizerler kullanmanız hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Gardırop modelleri en uygun fiyatlarla Koçtaş’ta!

Farklı renk, tasarım ve boyutlarıyla hemen herkesin beğenisine hitap eden gardırop modelleri şimdi çok uygun fiyatlarla https://www.koctas.com.tr ‘de! Web sitesine uğrayın, bütçenize en uygun gardırop fiyatları ile tanışın ve en kaliteli modellere tek tıkla ulaşın!

 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]