İkizler İçin Yatak Seçimi

Beni en zorlayan seçimlerden biri oldu. İnternette araştırmadığım yer kalmadı. İki tane ayrı beşik mi? Yoksa tek beşik mi.. Günlerce hatta haftalarca kafamı kurcalayıp durdu. İkizler için yatak seçimi hiç de kolay olmadı.

İlk başlarda tek bir park yatak ve üzerine ikiz bebek aparatı almayı düşündük. Ama nedense girdiğimiz hiç bir mağazada o yatağı bulamadık. Park yataklar var ama sezaryanli olacağım için ikisini oradan almam çok zor olacaktı. Şöyle bir şey görmüştüm internette:

Ama bunu mağazalarda bulamadım. Görmeden de almak istemedim. Sonra yıllardır hayalini kurduğum bir beşik modeli geldi aklıma. Ama ondan da iki tane almamız gerekiyordu. Acaba bizim yatak odamıza sığar mıydı?

Benim hayalini kurduğum beşik modeli buydu:

Ama iki tane alınca baya tuzluya geliyordu. Hemen Letgo’da araştırmaya başladım. Tek tek bir kaç tane buldum. Ama bir de ne göreyim, ikizli birisi iki tane beşik satıyor. Gözlerim parladı. Hemen mesaj attım, ertesi gün gelip görebilirsiniz dediler. Havalara uçtuk tabii.. Hemen ertesi gün koşa koşa gittik. Bizi iki tane, tatlı mı tatlı dünya şekeri oğlan karşıladı. Birisi bizi görünce öyle güldü ki, nasıl mutlu oldum anlatamam. Bizim ikizlerimiz de bunlara mı benzeyecek acaba diye düşünmeden edemedim.. Onlar 8 aylıklardı, neden beşikleri sattıklarını sorduğumuzda; taşındıklarını ve yeni evlerinde büyük yataklara geçeceklerini söylediler. Biz de 8-9 ay bunda yatarlar canım rahat yatarlar diye düşündük :) Beşikler öyle temiz kullanışmıştı ki, sıfırdan farksızdı.

Tek sorun beşikleri arabaya sığdırmakta oldu. Ben zaten hamileyim, göbeğimle bir yere sığamazken, koltukları iyice öne çektik, arka koltukları yatırdık ve iki kocaman beşiği bizim arabaya sığdırdık. Eşim direksiyona zar zor geçti, o günden bir kare var ama eşim kesinlikle paylaşmama izin vermez :D

Çok şükür o şekilde Ümraniye’den Bahçeşehir’e gidebildik. Eve geldiğimizde pert olmuştuk, hem sıcaktan hem yorgunluktan…

(Beşikler eve gelip, yıkanıp paklandıktan sonra :) )

Ama listemizdeki bir maddenin daha üstünü çizmenin mutluluğunu yaşıyorduk. Beşikler gelince sanki bebekler de gelmiş gibi oldu.. Onlara bakınca içimi umut kaplıyordu.. Çok şükür..

Daha sonra bebekler geldi ve beşikler inanılmaz işimize yaradı. Sallanıyor olması çok güzeldi. Bebişler gaz sancısından ağladığında orada sallıyordum. İkisini aynı anda sallayabiliyordum. Hem görüntü hem de kullanış olarak benden 10 puan aldılar.. Ama tabii ikizler büyüdü ve dönmeye başladılar. İşte o zaman bu beşikler küçük gelmeye başladı.. En azından biri için 9 ay kullandık beşiklerimizi. Şimdi gözüm kapalı herkese tavsiye ederim.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. Öncelikle Allah bağışlasın. İkiz bireylerin aileye girmesi gerçekten de hem psikolojik, hem de maddi anlamda çok zor oluyor. Bizimde bir sürprizle ikizlerim olmuştu. Bir çok kişi tek bebeğe bakarken zorlandığını anlatırken eşim onlara gülüyordu :) İşiniz çok zor Allah kolaylık versin. Bu arada bebek beşikleriniz harika, bizim zamanımızda böyleleri pek bulunmuyordu.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]