Armut.com ile Temizlik Vakti

Beni tanıyanlar biliyor, ikizlerden sonra her şeye yetişemez oldum. Öyle ki bazen 24 bile saat yetmiyor, ne zaman hava kararıyor, akşam oluyor hiç bilemiyorum..

Günümün büyük bir bölümü ikizlerimin ihtiyaçlarını karşılamakla geçiyor. Haliyle evle ilgilenecek zaman kalmıyor. Maalesef ki ev işi de çok nankör, sürekli ilgi istiyor. Bana soruyorlar, Şahika nasıl yetişiyorsun her şeye diye. İnanın yetişemiyorum :)  Bir süredir camlardan dışarıyı göremez hale gelince Armut.com’a bakayım, profesyonel bir yardım alayım diye düşündüm. Epeydir kendisiyle bakışıyorduk ama tanışmak ancak şimdi nasip oldu.

Nasıl Çalışıyor?

Bu tarz hizmetlere biraz mesafeliyimdir. Genelde ev temizliği için yardım almak istediğimde arkadaş, eş, dost tavsiyesi ile olurdu. Bu sefer kimseyi bulamayınca armut.com’un temizlik hizmeti sayfasına bakayım dedim.

Orada evinizin özelliklerini yazıp (kaç oda, kaç banyo?) temizliğin yapılmasını istediğiniz yerleri belirtiyorsunuz, ona göre saati ayarlayıp rezervasyonunuzu yapıyorsunuz. Ödemenizi sistem üzerinden yapıp gönül rahatlığı ile o günün gelmesini bekliyorsunuz. Temizlik gününden önce evinize kimin geleceğinin bilgilerini de telefonunuza gönderiyorlar.

Ben bizim bölgede en güvenilir ve güzel hizmeti veren kişiye denk gelmişim meğer. Sibel hanımın yorumlarına baktığımda evimi gönül rahatlığı ile emanet edebileceğimi anlamıştım zaten.

Tertemiz Mis Gibi

Sibel hanım Cumartesi günü anlaştığımız saatte evimize geldi. Ben ikizlerin uyku saatinden dolayı bir kaç defa saat değişikliği istedim, beni hiç üzmedi. Üstelik dakikliğine de hayran kaldım :)

Ben bizimkilerle ilgilenirken Sibel hanım sadece malzemelerin yerini bana sordu, işini öyle iyi biliyordu ki.. Önce camları bir güzel temizledi. (Açıkçası camların halini görünce kadıncağızın çığlık atacağından korktum! Neyse ki korktuğum gibi olmadı :D ) Bir ara bizim minik Ömer cam suyuna ellerini daldırmıştı, neyse ki bitkisel temizleyici kullandığımızdan sorun olmadı. Sibel ablamız da bu duruma kızmadı:)

Camlar bir yana, tüllerimin de yıkanması gerekiyordu, baktım ben söylemeden makinaya girmişler bile. Allahım Sibel hanım her gün bize gelse keşke diye düşünmedim değil :)

Onu izlerken bir ara ben yoruldum..

Günün sonunda evimiz mis gibi, pırıl pırıl oldu, ben de çok tatlı bir insan tanımış oldum. Bundan sonra gönül rahatlığı ile Armut.com üzerinden Sibel hanım müsait mi diye bakabilirim. Şimdi neden daha önce denememişim diye hayıflanıp duruyorum.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. Çevrede insan bulamıyorum ben de, ikizlerim yok ama :P bel fıtığından dolayı büyük temizliklerde yardımcı olsa ne güzel deyip, ah of çeke çeke temizliğe devam etmek zorunda kalıyorum mecbur.
    Bu sistemi duymuş ama cesaret edememiştim bir türlü. İçim rahatladı inan ki.

    Ayrıca evin şekli değişmiş, pek güzel olmuş.

    Camlar da korkup kaçacak gibi değildi abartmışsın resmen :))

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]