Ütü Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

beko-utuKüçük ev aletleri arasında önemli bir yere sahip olan ütüler, ev hanımları başta olmak üzere titiz bayan ve beylerin elinden düşürmediği bir ev eşyasıdır. Ütüler özellikle sık takım elbise giyinenler ile çocuklu ailelerin vazgeçilmezidir. Peki hemen her evin vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri olan ütü seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

 

  • Haftada birkaç kez, sık ütü kullanıyorsanız buharlı ütüler sizin için ideal olacaktır.
  • Ütü alırken diğer bir önemli detay ise ütünün tabanıdır. Ütünün seramik tabanlı olmasında yarar var. Seramik tabana sahip ütüler kumaşta daha rahat kaydığından hem kolay ütülemenizi sağlar, hem de yapışma ve çizilme gibi problemlere yol açmaz. Isıyı iyi ilettiği gibi tabanındaki buhar veren gözenek sayısının artması kırışıkların daha iyi giderilmesini sağlar.
  • Pantolonlarda çizgi detayı önemli bir noktadır. Bu çizgiyi belirginleştirmenin en iyi yolu şok buhar özelliğini kullanmaktır.
  • Çamaşırınıza su damlamamasını istiyorsanız, Anti-drip özelliği olan ütüleri tercih edebilirsiniz.
  • Enerji tasarrufu sağlayan bir model seçmeye özen gösterin. Seyahat ütüleri, uygun ve portatif olsalar da fazla kullanışlı değildirler. Kablosuz ütüler kabloyu çıkardığınız anda soğurlar ve tekrar ısıtmak durumunda kalırsınız.
  • Ütü seçerken olası yanma tehlikesini düşünerek otomatik kapanan modelleri tercih edin. Bu sayede ütüyü açık unutup gitseniz bile gözünüz arkada kalmayacaktır.
  • Her kullanımdan sonra ütünün su tankını boşaltıp birkaç saniye yatay tutarak kalan su damlalarının tamamen aktığından emin olun. Ütünüzün uzun ömürlü olmasını istiyorsanız musluk suyundan kaçının.

Beko’nun küçük ev aletleri ve beyaz eşya modelleri hakkında detaylı bilgi için www.beko.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. ütü harbiden önemli kuzum :)

  2. ütü gerçekten onemli. Kazanlı buharlı philips akıllı ütü almayı planlıyorum ceyize.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]