Blog okumayı çok seviyorum. Her ne kadar blogların yerini yavaş yavaş twitter, instagram gibi anlık paylaşım platformları almaya başlasa da..

Açıkçası ben o platformlardan soğudum. Eskiden aktif olarak instagram kullanırken şimdi biraz uzak kalmayı tercih ediyorum. Neden derseniz, artık biraz şımarıklık olarak görmeye başladım.. Bir yere gidince daha manzaraya bakmadan oranın fotoğrafını çekmeyi, yemeğe başlamadan onu fotoğraflamayı, en basitinden bir kahve içerken bir yudum almadan paylaşmayı. Kimseyi kınamıyorum elbet. Tüm bunları ben de yaptım, instagram hesabım bunlarla dolu. Ben bunlardan soğudum. Bloglar samimidir. Günlük gibidir, misal bu günlüğü evlendikten 1 sene sonra açmıştım. Yaptığım yemek tariflerini, yaptığım şeyleri yazayım ileride dönüp bakar hatırlarım diye düşündüm.. Öyle de oldu.

Instagram ve diğer ağlardan biraz uzak kalınca düşünmeye vaktim oldu. Hatta daha çok kitap okumaya vakit ayırabildim. Meğer bağımlıymışım haberim yokmuş.

Umarım bloglara daha çok vakit ayrılır ve daha güzel bloglar keşfederiz.

Benimse niyetim artık instagram ve diğer ağların çalmadığı vaktimi bloguma, daha çok okumaya ve üretmeye ayırmak olacak.

Tabi bunlar benim görüşüm kimseyi ilgilendirmez..

Ha bu arada eşimle Osmalıca öğreniyoruz onu da not düşeyim :)