Sonbahar – Kış Sezonunda Gözleri Üzerinize Çevirecek 5 Etek – Kazak Kombini

Etek ve kazak… İsimleri birlikte çok fazla anılmayan, pek sık yan yana gelmeyen ama doğru yerde, doğru zamanda ve doğru şekilde kombinlendiklerinde göz alıcı tarzlar ortaya çıkartabilen iki parça. Bu özelliklerinden dolayı, etek – kazak kombinleri, stilini sürekli yenilemeyi seven, her daim yeni ve orijinal fikirler peşinde koşan, modayı bir yaşam tarzı haline getirmiş kadınların sonbahar – kış sezonu tarzlarının önemli bir parçasını oluşturur.

Eğer siz de bir araya geldiklerinde baş döndürücü olabilen bu özel ikiliden vazgeçemeyenlerdenseniz, ya da bu sene kendinizi daha önce denemediğiniz tarzlar ile yenilemek istiyorsanız, size ilham verecek tarzları biraz sonra karşınıza çıkacak olan kazak- etek kombinleri arasında bulacaksınız.

İşte, Sonbahar – Kış sezonunda, gittiğiniz her yerde gözleri üzerinize çevirecek 5 kazak – etek kombini:

1- Beyaz Boğazlı Kazak – Koyu Gri Mini Etek

etek1

Mini eteğin, kış mevsiminin en popüler parçası olduğu söylenemez. İşte tam da bu yüzden, yerinde bir kazak – mini etek kombini ile oldukça orijinal ve dikkat çekici bir görüntü ortaya çıkartabilirsiniz. Aynı bu örnekte olduğu gibi… Koyu gri bir mini üzerine fazla dar ya da bol olmayan düz, beyaz, boğazlı bir kazak. Opak çoraplar, uygun ayakkabı ve çanta ile tamamlandığında, mükemmel bir kombin.

2- Kilim Desenli Kazak – Düz, Siyah Uzun Etek

etek2

Eğer bohem olarak tanımlanabilecek bir tarzınız varsa, uygun kazak ve etek modelleri ile bunu şık bir şekilde yansıtabilirsiniz. Resimdeki kombin bunun için güzel bir örnek olabilir. Kırmızı – beyaz kilim desenli, özellikle kesimi ile dikkat çeken bir kazak ve düz, siyah, dikkat çekici bir yanı olmayan uzun bir eteğin yarattığı hoş kontrast, kahve rengi ayakkabı ve çanta ile desteklenebilir.

3- Boğazlı Örgü Kazak – Diz Altı Deri Etek

etek3

Bu kombin; dikkat çekici, iddialı bir görünüm isteyen kadınlar için ideal. Detayları ile kendini kolaylıkla belli eden beyaz örgü kazak ve sade, şık bir diz altı deri etek. Bunları siyah babetler ile kombinleyip, sadece üç parçayla, nefes kesecek bir tarz yaratabilirsiniz.

4- İnce Kazak – Diz Üstü Dar Etek

 

etek4

Biraz daha resmi bir stil yakalamak isteyenler, resimdeki gibi bir kombini tercih edebilirler. Tek renk düz bir kazak ve diz üstü, sade bir etek ile abartıdan uzak, minimal ama son derece tarz bir görüntü oluşturmak mümkün. Ayrıca dilediğiniz zaman bu kombini, resimdeki gibi aksesuarlar kullanarak daha iddialı bir hale getirebilirsiniz.

5- Düz Siyah Balıkçı Yaka Kazak – Renkli, Bol Kesim Etek

etek5

Biri sade, biri iddialı iki parçanın mükemmel uyumu… Düz siyah balıkçı yaka kazak ve resimdeki gibi göz alıcı bir rengi ve dikkat çekici bir kesimi olan bir etek, doğru aksesuarlar ile tamamlandığında; enerjik, modern ve tarz bir görüntü ortaya çıkartacaktır.

 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

 1. Merhaba, öncelikle içeriğinizi ilgi ile inceledim ve çok sevdim,
  Beyaz kazak ile koyu gri eteğin uyumu harika :) Üstelik oldukça genç bir görünüm elde edilmiş bu kombn ile…
  Kilim desenli kazağa gelirsek bunun koyu mavisini satın almıştım yanlış hatırlamıyorsam kotonun ürünü olmalı :) Ancak ben tayt ile kombine etmiştim :)
  Sizin favoriniz hangisiydi?
  Bu arada bir tavsiye de benden, ikinci el sitesinden kazak alışverişi yaptım ve memnun kaldım, bir bakın derim bence; https://www.tarz2.com/
  Sizin de bana önerileriniz olursa çok mutlu olurum. :) Görüşlerinizi merakla beklemekteyim, sevgilerimle :*

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]