Merhabalar,

Kışın nakış ve etamin işlemek daha zevkli oluyordu. Kaloriferin yanına kıvrılıp saatlerce işleyebilirdim. Bir de radyo tiyatrosu açtım mı.. Tamamdır. Sonbahar gelsiin.

Yazın etamine sarsam da, havaların serinlemesini dört gözle bekliyorum. Yine elime işlerimi alayım diye. Hem geceler de uzun oluyor, işimiz ne. Elimizde instagram pıt pıt dolanacağımıza, iki çapı atarız :)

Nasıl İşledim?

vav_etamin-2

Bu vav harfini anneciğime işlemiştim. Çerçeveleri de yine Eminönü’den almıştık ben boyarım diye. (Çerçeve boyama videom da burada) Annem sağolsun evi süslü olduğundan altın rengi istedi. Ben de onun içi boş kalmasın diye bir vav harfi işlemek istedim. Ama onun da simli ipten olması gerekiyordu. Simli etamin ipim yoktu ama nakış ipliklerimden vardı. Onlar çok ince olduğu için bir kaç kat yapıp öyle işlemem gerekti.

vav_etamin-5

vav_etamin

Kumaşım Etual denilen ince deliklerden oluşan bir kumaştı. İpim de ince olduğundan birbiri ile uyumlu oldu.

İşlemeden önce Frixion marka ısıyla uçan kalemle etrafını çerçeve kadar çizdim. Böylece sınırlarımız belirlemiş oldum. Ütüleyince kalem izleri uçup gidiyor.

Sonuç olarak çerçevesi ile uyumlu bir nakış çıktı ortaya.

vav_etamin-3

Arap harfleriyle işlenmiş nakışları çok seviyorum.. Ayrı bir hava katıyor sanki. Bundan bir de Elif harfini de işlemek istiyorum. Tüm harfler öyle güzel ki..

Siz de yapmak isterseniz diye şablonu buraya ekliyorum, (sağ tıklayıp resmi kaydet diyebilirsini) PDF olarak da buradan indirebilirsiniz. 

vav_etamin_kadinsanat

Ben yapılmış bir örnekten çıkarmıştım, ama sizin için şablonu oluşturdum. Paylaşırken Kadın&Sanat’ta gördüm derseniz çok mutlu olurum :) 

Beni sosyal medyada takip edebilirsiniz:

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi