Birbirinden Kolay ve Etkili Moda İpuçları

Modayı yakından takip etmek adına moda dergilerini okuyoruz, ünlü tasarımcıları yakından takip ediyoruz, moda programlarını kaçırmıyoruz ve paramızın birçoğunu son moda kıyafet ve aksesuarlara ulaşmak için tabir-i caizse saçıyoruz. Peki tüm bunlar gerçekten şık olmamızı sağlıyor mu? Maalesef son moda ürünleri satın almak dikkat edilmediği taktirde şık olmaktan ziyade sokakta sıklıkla gördüğümüz modazedelerden birine çevirebilir. Bu tuzağa düşmemek için küçük ayrıntılara dikkat etmek önemli. Bazı küçük püf noktalarına uyarak siz de fazla zaman ve para harcamadan imrenilen şıklığa ulaşabilirsiniz. Tüm moda ipuçlarını buradan takip ederek zaman kazanabilirsiniz.

Vücudunuzu İyi Tanıyın

esranın portresi

Modanın eğer altın bir kuralı varsa kesinlikle vücudunuzun kusurlarını ve güçlü yönlerini yakından tanımak olduğu söylenebilir. Vücudunuzdaki kusurları iyi tahlil ederek onları minik birkaç giyim hilesiyle kamufle edebilir ve güzel yanlarını daha da açığa çıkartabilirsiniz. Bunun için moda dergilerinde her sezon yer alan, moda blog ve sitelerinin vazgeçilmez başlıkları “Vücut Tipinize Uygun Giyinme Sırları”, “Kusurlarını Kapatmanın Etkili Yolları” başlıklarına biraz daha fazla zaman harcamaz, kısa zamanda çok daha şık giyinmenizin kapılarını açacaktır.

Size Uyan Modayı Alın

esranın portresi

Moda her sezon kendini yenilemesini biliyor. Çok trend olan parçalar çok değil, birkaç ay sonra alaşağı edilip yerine taban tabana zıt yeni parçalar gelebiliyor. Modanın bu handikapından korunmak için kendi imzanızı, yani stilinizi oluşturmaktan başka çareniz yok. Kendi stilini oluşturmak kulağa oldukça kolay gelse de, iş uygulamaya gelince epey zorlayıcı olabilir. Siz en iyisi bir müddet bütünüyle giyiminden makyaja kadar sizin imzanız olacak bir stil oluşturmak için çalışın. Sonrasında moda trendleri arasından stilinize, beğeninize ve vücut tipinize göre seçim yaparak şıklığınızı doruklara taşıdığınızda vermiş olduğunuz emeğe değdini fark edeceksiniz. Sadece moda olduğu için değil sizi yansıttığı için giyinmenin keyfinin paha biçilmez olduğunu da göreceksiniz.

Bütçenizi Doğru Yönetin

esranın portresi

Modanın hızla değişmesi, pek çok mağazanın kullan-at tipi düşük kalite malzemeler kullanarak kısa ömürlü ürünlere yönelmesine sebep oldu. Dolabınızda yer alan, can kurtaran olarak tabir edebileceğiniz, birçok parçayla kombinleyebileceğiniz kilit parçaları kaliteli malzemelerden üretilmiş, kesim ve dikişiyle kalitesini belli eden ürünlerden yana kullanmanız uzun yıllar kullanmanızı sağlayarak size ciddi manada kazandıracaktır. Bütçeniz sınırlı diye düşünerek beğendiğiniz parçalardan mahrum kalmak yerine doğru yerlerden alarak ucuza modayı da takip edebileceğinizi unutmayın. Ustaca yapılmış imitasyon takılar sadece işin uzmanları tarafından inceleme sonucunda gerçeğinden ayırt edilebilir ve size ucuz yollu şıklığı sunar. Aynı şeyin taklit çantalarda geçerli olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Taklit çantalar basit görünümü sebebiyle ucuz ama şık görünmek isterken şıklığınıza gölge düşürebilir.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]