Herkese Merhaba,

Kışın sıcacık evimde oturmayı ve örgüler örüp, etamin işlemeyi çok seviyorum. Her ne kadar gezmeyi seven biri olsam da, evde olmanın keyfi her zaman başka..

Sonbahar aylarını geride bıraktık, kış iyice kapıya dayandı. Bazı yerlere karlar yağmaya başladı bile. Ben kar yağacağı günü iple çekiyorum.

Örgü Sepet

Annem diyor ki, sen doğduğunda bir kar yağdı 40 gün yerden kalkmadı.. 40 uçurmaya babaanneme gidemiyorlarmış neredeyse.. Neyse ki taksi çağırmışlar ve gitmişler. Yoksa 40 basarmış :) Ne demek bilemiyorum ama.. Benim kar sevgim oradan geliyor olmalı.. Ne zaman kar yağsa ya da ufak bir kar birikintisi görsem inanılmaz mutlu oluyorum.. Havanın buz olması mühim değil, dışarı çıkıp deli gibi yürüyesim karlarda yuvarlanasım geliyor..

Nereden nereye geldim yine.

Bugün size ördüğüm sepetlerden bahsedecektim halbuki :)

Örgü Sepet

Örgü Sepet

Bu sepetleri her yerde görüyor olmalısınız. Özellikle english home’larda çok var. Annemle birlikte bunları görünce, sen örürsün ki bunlardan dedi. Tabii örmekte ne vardı? Mühim olan böyle dimdik ayakta durabilecek miydi acaba? :)

Neyse, ben kafaya koydum. Öreceğim. Aldım iplerimi. Geldim baktım pek basitmiş. Önce bir motifleri yapıyorsunuz, sonra altını örüp birleştiriyorsunuz. En son çiçek tutkalı ve biraz suyla kola yapıp, yoğurt kovasına geçiriyorsunuz ve kuruyana kadar orada tutuyorsunuz..

Örgü Sepet

Örgü Sepet

Eğer isterseniz detaylı bir şekilde yapımını anlatabilirim. İster misiniz? :)

yazi