Sebze ve Meyveler parlasın..

kiraz
Bir kaç zamandır marketlerde sebze meyve reyonlarında Ex’sir diye bir şişe görüyorum. Daha sonra televizyonda da reklamı dönmeye başlayan bu markayı ve işlevini oldukça merak etmiştim. Ex’sir’in vazifesi sebze ve meyvelerde bulunan tarımsal atıkları yok etmekmiş. Yani bir domatesi biberi aldığımızda üzerinde bizim görmediğimiz kimyasallar ve tarımsal atıklar olabiliyormuş. 1 litre suya Ex’sir’den bir kapak koyduğumuzda ve 5 dakika bu suyun içerisinde beklettiğimizde bu atıklardan tamamen temizleniyormuş.

Ben de merak ediyordum. O  sırada FikriMühim Ex’sir kampanyası başlatmış ve denemem için bana bir şişe Ex’sir göndermişti. Tabi ben de hemen denedim. Sonuca çok şaşırdım, açıkçası böyle olacağını beklemiyordum. Sebzeleri yıkadığım suyun altında toprak kalıntıları, kum vs. birikmişti. Sebzeleri yıkadığım su da acayip kokuyordu, çok şükür ki sebzeleri durulayınca o kokudan eser kalmadı ve gönül rahatlığı ile yedik. Artık özellikle, marul, çilek gibi toprağa yakın yetişen sebze ve meyveler için ex’sir kullanıyorum..

exsir1

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

6 Comments

 1. ben çilekleri exsir ile yıkadım çileklerde kötü bir koku bıraktı diğer sebzelerde olmadı ama çilekler kötüydü.

  sevgiler

 2. admin says:

  efuli,

  çilekleri exsir’le yıkadıktan sonra normal sade suda bekletmeyi denedin mi? belki koku gider o zaman?

 3. zaten kullanma talimatına göre yıkıyorum önce exsirli suda ovalayıp yıkıyorum sonrada duru suda yıkıyorum durusuda bekletmedim yalnız ,birde ben bir kaç kere yıkarım bakarım suda çamur kalıntısı varmı diye belkide iyi yıkıyamadım bilmiyorum bir daha denerim artık.

  sevgiler

 4. hatice says:

  ürünümü alırım reklamımı da yaparım diyosun yani :) hadi bakalım hayırlı yıkamalar :p

 5. admin says:

  Hatice,

  Sağol cicim, sana da hayırlı yıkamalar olsun :))

  e Fikrimiz Mühimmiş onlar için, paylaşalım dedik :))

 6. ben de ne zamandır bu konuda kararsızım. malum bizim ülkemizde bu tarz şeyler biraz fazla abartılabiliyor. insanlar da kanmaya hazır. ama kaç kişiden duyduysam aynen dediğin gibi. denemeye değer yani

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]