Salonunu Yenilemek İsteyenler İçin Koltuk Takımı Seçiminde Püf Noktalar

Salonunuzu yenilemenin ilk adımı şüphesiz koltuk takımı modelinizi değiştirmek. Çünkü perdenizi, duvar rengini, halıyı ve tüm aksesuarları, ancak salon takımının rengine, tasarımına karar verdikten sonra seçebilirsiniz… Yani evinizin baş aktörüdür oturma takımları! Peki perdeyi ve salonu tamamlayan her şeyi ona göre seçiyorsak, takımı neye göre seçmeliyiz? İşte bu noktada tarzınız, hayata bakış açınız, konfor ve şıklık hakkında fikirleriniz, beklentileriniz ve elbette evinizin metrekare ölçüleri öne çıkıyor. Eklektik mi, modern mi, klasik mi, trendy mi… Nasıl bir takım istiyorsanız hepsini size geniş bir koleksiyonuna sahip İder Mobilya’da size sunuyor. Yeni nesil tasarımlardan, zamansız tarzlara, dekorasyon stilinize eklemlenebilir ürünlerden sıra dışı aksesuarlara her şeyi İder Mobilya’da bulabilirsiniz. Bu noktada size sadece tarzınızı ve dekorasyon stilinizi belirlemek kalıyor… Bunun için de işte püf noktaları, nelerden nasıl faydalanabilir, nasıl seçim yapabilirsiniz…

Eskimeyen Moda: Köşe Koltuk

Evinde kusursuz bir rahatlık isteyenlerin tercihi; L koltuk da denilen bu modeller, zamansız olarak nitelendirilebilir. Salonunuzun havasını bir hayli değiştirir. Evinize modern bir hava katar ve daha küçük bir alanda daha fazla insan ağırlayabildiği için de samimidir. Eğer küçük bir salona sahipseniz köşe koltuk modelleri sizin için ideal bir tercih olabilir çünkü alandan tasarruf etmenizi sağlar. Yalnızca küçük alanlarda değil büyük bir salonda da köşe koltuk takımı kullanabilirsiniz. Özellikle minimalist bir yaşam tarzını benimsediyseniz ve az eşya çok insan mottosuyla hareket ediyorsanız, yine köşe koltuk kullanarak evinize sakin ve şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Çok çeşitli modelleri ve teknolojik yeniliklere eklemlenebilirliğiyle de her yaş grubuna uygundur. Kalabalık bir arkadaş grubunuz varsa, evde vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız ve konfor sizin için vazgeçilmezse köşe koltuk takımlarına mutlaka bir şans vermelisiniz.

Son Dönemin Yükselen Yıldızı: Modern Tekli Koltuk

Genellikle koltuk takımının teklisi olarak değerlendirilen tekli koltuklar modernizmle birlikte bambaşka bir havaya kavuştu. Artık evlerde koltuk takımı dışında farklı bir renkte hatta farklı modelde bile tekli koltuk görmek mümkün. Birbirinin aynısı bir üçlü koltuk, bir ikili koltuk ve bir tekli koltuk şeklinde tasarlanmış koltuk takımı modelleri artık sıkıcı ve demode görünmeye başladı ve hal böyle olunca meydan tekli koltuklara kaldı. Evinizde farklılık yaratmak istiyorsanız koltuk takımı yerine birbirinden tamamen farklı görünen birden fazla tekli koltuktan yararlanabilirsiniz. Fakat farklı olsalar dahi birbirleriyle ve genel dekorasyonunuzla uyum ve bütünlük içerisinde olmalarına dikkat etmelisiniz. Tekli koltuk kullanmanın bir diğer özelliği ise onların sabit bir kullanım alanının olmamasıdır. Koltuk diye salonda kullanmak zorunda değilsiniz. Yine dekorasyonunuza ve alanınızın büyüklüğüne göre yatak odası, mutfak, oturma odası gibi pek çok alanda rahatlıkla tekli koltuğunuzu kullanabilirsiniz.

Yeni Yılda Salonunuz Çok Renkli Olacak: 2020 Koltuk Takımı Trendleri

İnsanların artık durmadan çalıştığı günümüzde belki de en büyük ihtiyaç biraz olsun huzur… Bu nedenle insanlar da evimizdeyken stresten uzak, dingin ve konforlu olmak istiyoruz. Bu fikirden yola çıkılarak bu yılın dekorasyon teması “estetik bir sadelik” olarak belirlendi. Koltuk takımlarında ise klasik görünüm yerini, renkli ve eğlenceli modellere bıraktı. Renklerin psikoloji üzerindeki etkisini de göz önünde bulundurarak; özellikle oturma odanızda, canlı renkler tercih etmenizin sizi daha enerjik hissettireceğini söyleyebiliriz. Özellikle mavi tonlarını bu sene koltuk takımı modellerinde ve kırlentlerde sıklıkla göreceğiz. Bunun yanı sıra büyük salonlarda toprak renklerini kullanmaya devam edebilir ve dilerseniz canlı renklerle kontrast oluşturabilirsiniz. Bu moda trendlerine uymak istiyorsanız; duvarlarınızı gri renge boyayabilir ve koltuk takımlarında da pastel ve yumuşak renklerle canlı renkleri bir arada tercih edebilirsiniz.

Eğer siz de evinizin stilini değiştirmek istiyorsanız; tarzınıza uygun aradığınız trendy mobilyayı, bütçenize uygun, sağlam ve konforlu koltuk takımı seçeneklerini İder Mobilya’da bulabilirsiniz. İder Mobilya güvencesi ile web sitesinden zahmetsizce sipariş verebilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]