{Ev Turu} Deniz Temalı Bir Ev

Merhaba,

Ben deniz temalı şeylere bayılıyorum. Evin bir köşesinde deniz yıldızı, deniz feneri, midyeler olsun çok mutlu olurum :) Şimdi sizi tamamen deniz temalı ürünlerle döşenmiş bir eve götüreceğim. Bu fikirlerle evimizde deniz havası estirebiliriz. Haydi gelin başlayalım:

Ev Turu: Deniz Temalı Bir Ev

deniz_temali1

Ev sahipleri bu evi 12 yıl önce almışlar. O  zaman bu halinden eser yokmuş. Çok eski ve bakımsız olan evin bir çok yerinde tadilat yapmaları gerekmiş.

deniz_temali2Oturma Odası

Duvarlarda kullanılan açık renkler ve objelerde kullanılan mavi renkler ortamı tam bir marin temasına bürümüş. Ev sahipleri bu temadan yola çıkarak evin diğer yerlerinde bir bütünlük sağlamışlar.

deniz_temali3

Evin eski sahiplerinden kalma bu şöminenin etrafına kalpler asarak sıcaklığı arttırmışlar :)

deniz_temali4

Yine salonda bulunan bu sehpa aynı zamanda bir sandık vazifesi görüyor. Çay ve kahve servislerine de eşlik ediyor.

deniz_temali6

Mutfak

Ev sahipleri mutfağı komple yenilemişler. Duvarlar ve dolaplar da dahil olmak üzere her şeyi yeniden yaptırmışlar. Akıllıca kullandıkları saklama alanları sayesinde her şeyi kolay ve hızlı bir şekilde bulabiliyorlar.

 

deniz_temali7

deniz_temali8

“Conservatory” adını verdikleri bu alana biz kış bahçesi de diyebiliriz. Aydınlık bir oturma bölümü sunan bu yer, ev sahplerinin favori köşesi. Eve sonradan dahil edilen bu bölümde yine deniz teması hakim.

deniz_temali5

Yatak Odası 

Ev sahipleri çatı katını yatak odasına dönüştürmüşler. Böylece daha ferah bir ortama kavuştuklarını söylüyorlar. Gökyüzü ile bütünleşmek harika bir fikir.

deniz_temali10

Banyo

Yine deniz teması ile döşenmiş, sade ve şık bir banyo oluşturmuş ev sahipleri. Küvet ve duşakabinin ayrı ayrı kullanıldığı banyo çok ferah ve sade görünüyor.

deniz_temali9

Ayrıca ebeveyn banyosunda kullanılan bu eski küvet ortama değişik bir hava katmış. Turkuaz aksesuarlar ile tamamlanan banyo evin diğer bölümleri ile çok uyumlu.

Kaynak: Style at Home

Beni sosyal medyada takip edebilirsiniz:

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. Sadelik gibisi var mı? Temalı dekorasyonlu evler terapi odası gibi. Her şeyden azar azar olmuyor. Hafiften Ege esintisi, bütçe olayı değil aslında üretken eller birçok detayı yapabilir. Güle güle otursunlar..

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]