Aslı Hanımın Masal Gibi Evi {Ev Turu}

Merhabalar,

Bugün sizi Aslı hanımın masal dünyasını aratmayan evine götüreceğim.

Siz onu instagramda @baalbadem adıyla tanıyor olabilirsiniz. Ben de instagram keşiflerim sırasında farkettim kendisini ve evinin renklerine bayıldım. Her şeyi birbiri ile uyumlu olan bu ev masallardan çıkmış gibi :) Instagram üzerinden ona yazdığımda hemen bana çok sıcak bir şekilde dönüş yaptı. Çok teşekkür ediyorum..

Aslı hanım ve eşi bu evde minik oğulları ile Çanakkale’de yaşıyorlar. Evdeki eşyaların çoğu el emeği. Ahşap boyamayı ve örgü örmeyi çok seven Aslı hanım bunu evine çok güzel bir şekilde yansıtmış.

Evinizi düzenlerken nelerden ilham aldınız: 

Evimi düzenlerken açıkçası ilham aldığım nokta evim dergisi ve pinterest oldu.. Country tarzı, shabbychic tarzını ve vintage tarzını çok sevdim bunlardan dolayı.. Evimin içinde minik bir alan bile olsa hepsini andıracak bir ortam yaratmaya çalıştım.. Kendim yettiğince bildiklerim,yasamak istediğim, mutlu hissettiğim şeyler doğrultusunda düzenledim imkankarım çerçevesinde.. Yeri geldi eşimle, oğlumla birlikte karar verdik renge, dizayna.. Çünkü bu bizim evimizdi..

Bu el emeği güzelliği de kendisi yapmış:

Örgüden çok güzel kırlentler, battaniyeler ve paspaslar tasarlamış. Evinin her köşesinde bunlardan bir parça bulunuyor.

evturu_1 evturu_2 evturu_3 evturu_4 evturu_5 evturu_6 evturu_7 evturu_8 evturu_9 evturu_10 evturu_11 evturu_12 evturu_13 evturu_14 evturu_15 evturu_16 evturu_17 evturu_18 evturu_19 evturu_20 evturu_22 evturu_23 evturu_24 evturu_25 evturu_26 evturu_27 evturu_28 evturu_29 evturu_30 evturu_31 evturu_32 evturu_33 evturu_34 evturu_35 evturu_36 evturu_37

İnsanın kendi tarzını evine yansıtması çok önemli bence. Hazır almak yerine eldekileri değerlendirmek, onlara kendimizden bir dokunuş katmak daha değerli. Aslı hanımı bu konuda tebrik etmek istiyorum.

Aslı hanıma çok teşekkür ediyorum evinin fotoğraflarını blogumda paylaşmama izin verdiği için :)

Bir sonraki ev turunda görüşmek üzere ;)

Beni sosyal medyada takip edebilirsiniz:

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

4 Comments

  1. el emeğiniz takdire şayan

  2. Aynur says:

    Nasil guzel yaaa bayildim

  3. Sahika says:

    özge, evet Aslı hanımın emekleri bambaşka..

  4. çok güzel yaa bayıldım <3 gelin evi düzeleceği zaman tek tek incelenip tüyolar alınası :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]