Pratik bir sahur yemeği: Börek Tost

Çok şükür Ramazan’ın 6. gününü geride bıraktık. Zaman nasıl hızla geçiyor anlamıyorum. İnşallah hayırlısı ile bayrama da kavuşuruz.

Bugün sahur alternariflerimizde börek tost var. Börek tost ismini ben uydurdum :) Her akşam sahura ne yapsam diye düşünenleri kurtaracak bir tarif. Geçen akşam sahura ne yapsam diye düşürken dolapta kalan 2 yufka bana göz kırptı. Ben de bu tarifi hayata geçirdim. Sıcak sıcak servis yaptım, eşim ve kardeşimden tam not aldı.

Yapımı çok basit. 1 bütün yufkayı 2’ye bölüyoruz. Aşağıdaki şekillerde katlıyoruz. İçine bir kaç ince dilim kaşar ve domates dilimi koydum ben. Siz isterseniz salam ve sucuk da koyabilirsiniz. Ben sahurda sucuk tarzı şeyler pek tercih etmiyorum. Hem gündüz çok susatır hem de ağza hoş olmayan kokular gelebilir. Yine şekildeki gibi katlayıp önceden ısıttığım tost makinasında 5 dakika kadar pişirdim.

Sahur vakti acelesinden fotoğraflar kötü olabilir kusura bakmayınız :) Bir de kenarlarını açık bıraktığım için kaşarları aktı :)) Siz kenarlarını sigara böreği gibi sararsanız daha güzel olur.

kolaytost

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

3 Comments

  1. ıımmmm çok güzeel ;)

  2. ellerine sağlık :)

  3. oo yeah :) bayıldım ben buna. benim de bi yufkam var birşey yaparım ben bunlaki diye bıraktığım :) bu sahur gözümü açabilirsen inşallah yapayım.

    ellerine fikrine sağlık.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]