Point Beef’teki İftarımız

Mübarek Ramazan, geldi de gidiyor bile.. Bu Ramazan öyle koşturmalı geçiyor ki, nasıl geldiğini ve gittiğiniz malesef anlamadım. İlk günü Rize’deydik. Sahurumuzu orada iftarımızı İstanbul’da yaptık. Aslında tam tersi yapılmalı :) İstanbul’a gelmemizle birlikte tam bir koşturmacanın içine düştük diyebilirim. İnşallah Ramazan’ı en güzel şekilde eda edebiliyoruzdur..

Geçtiğimiz haftalarda sevgili Betül’den çok güzel bir davet aldım. Point Beef’te iftar yapacağız dedi. Peki dedim geliriz. Daha önce ismini duyduğum ama denemeye fırsatımın olmadığı bir restorandı. %100 dana  hamburgerleri ve kızartmadan fırınlanarak yaptıkları patatesleri ile ünlü olduklarını duymuştum.

İftar vakti gittik Point Beef’te. Daha çok yemek blogu yazarları davet edilmişti. Biz de yemeyi seven blogger olarak orada bulunduk :)

Çorba ile başladık yemeğimize. Menüde var mıydı yoksa o güne özel bir şey miydi bilmiyorum. Ama lezizdi. Biz çorbalarımızı içerken şefimiz hamburger ve etlerimizi hazırlıyordu. Tüm tatlardan denememiz için bize özel hazırlanıyordu her şey.

Önce Mexico Hot isimli hamburger tabağı geldi önümüze. Köfte kalınlığı muhteşemdi. Lezzeti ise et tadındaydı. Yani bir çok baharat karıştırılıp etin tadı unutturulmamıştı. İsminden de anlaşılacağı üzere Hot yani acılıydı. Ben içindeki biberleri çıkarıp yemeyi tercih ettim. Çok lezizdi. Yarım burger ile doydum diyebilirim.

Ardından et ve tavuk ızgara geldi. Etin de tavuğun da tadı çok güzeldi.

  

Spesiyalleri olan fırında kızartılmış baharatlı patates ve soğan halkasına geldi sıra. Yanında özel sosları ile birlikte. Yediğim en lezzetli ve çıtır patateslerdi. Malum hamburger markalarının birbirine yapışmış kalıp gibi plastik patateslerine hiç benzemiyordu. Bayıldım!

Tam doyduk artık yeter bu kadar derken Deluxe hamburger geldi önümüze.. Yemesek olmaz. Tadını çok merak ediyorum. Yarım hamburger’i daha götürdüm orada. Son kalan boşluklar da doldu sanıyordum ki..

Finalde volcano isimli içinden çikolata akan tatlımız geldi. O nasıl güzel br lezzetti. Yazarak anlatmam mümkün değil. Videosunu izleyin mutlaka..

 

Hamburgerlerin ve etin yanında salataları ile de iddialılar. Taze yeşilliklerden yapılmış salata ve sosları da çok güzeldi. Zaten isimlerinin yanında da Burger&Salad diye geçiyor.

Point Beef’e nasıl ulaşırım derseniz; şu an sadece Zincirlikuyu, Mecidiyeköy ve Maltepe’de var. Şubelerini çoğaltmalarını diliyorum. Zira geçen gün canımız çekti ama evimize uzak olduğu için sipariş veremedik, aklımız kaldı..

Bizi bu güzel lezzetlerle buluşturan Papillon Digital ekibine ve Point Beef‘e çok teşekkür ederiz..

 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]