Yarıyıl Tatilinde Ne Yapsak?

Sevgili anneler müjde! Çocuğunuz karneyi aldı, eyvah 15 gün ne yapacağım diye düşünmeyin, çünkü ben sizin için düşündüm :)

Benim önerim, bütün bir dönem okuldan sıkılan yavruları biraz rahata erdirmeniz :) Nihayetinde onlar bir yarış atı değil. Gözlemlediğim kadarıyla yeni nesilin dikkati çok çabuk dağılıyor. Tablet gördüklerinde gözüne ışık tutulmuş tavşana dönüyorlar. Onları tablet sevdasından kurtarmak için yarıyıl tatilinde yapılacak güzel fikirler geldi aklıma. Ben çocuk olsaydım bu etkinliklere bayılırdım kesin! :)

Bu önerilerim daha ilkokul çocuklarına yönelik olacak, başka bir gün de liseli arkadaşlarıma öneriler sunacağım ;) Çünkü çok yönlü blogger olmak bunu gerektirir!

Haydi Sinemaya Gidelim:

Çocuklar sinemaya gitmeye bayılır! Hele dişlerine göre film olursa, tadından yenmez. Sömestr olması dolayısı ile bir çok güzel çocuk filmi girmiş gösterime, aşağıda bunları sıraladım: (Başlıklara tıklarsanız, hangi sinemada saat kaçta görebilirsiniz.)

 Karlar Kralı Norm

karkar_krali_normKutup bölgesinde yaşayan bir kutup ayısı olan Norm, arkadaşları gibi avlanmayı beceremese de hiçbirinin sahip olmadığı bir özelliği vardır, insanlarla konuşabilmektedir. Çok zengin bir işadamı olan Mr. Greene kutup bölgesine süper lüks daireler yapmak istediğini açıklayınca ayılar yerlerinden olma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Bu durumda New York’a giderek yuvalarını kurtarmak Norm ve yanındaki 3 kemirgen arkadaşına düşer. Norm, kaleyi içten fethetmek için işadamının şirketinin maskotu olur.

 

 

 

 

 Köstebekgiller 2: Gölge’nin Tılsımı

kostebekgiller-2-golgenin-tilsimi

2015 yapımı Köstebekgiller: Perili Orman film inin devamı olan yapımda yine İnci Türkay Reyhan Asena Keskinci ve Ege Yazar’ın yanı sıra sevilen oyuncu Janset de kadroda yer alıyor. Filmin yapımcılığınnı ise Arzu Film üstleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

İyi Bir Dinozor

iyi-bir-dinozor

İyi kalpli bir Apatosaurus olan Arlo, talihsiz olaylar sonucunda ailesinden ayrı düşer ve uzun bir yolculuğa başlar. Yolda kendine hiç beklemediği bir yoldaş bulur, bu bir insandır…

Disney’in 2016 yılının ilk ayında vizyona girmesi beklenen animasyonu, “dinozorlar yok olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu” sorusunu keyifli bir anlatımla irdeliyor.

 

 

 

 


Haydi Eğlenelim!

Son yıllarda çocukların becerilerini geliştirmeye yönelik eğlenirken eğitme (edutainment) çok moda oldu. Başta da demiştim hani, yeni nesilin dikkati çok dağınık diye! İşte bu merkezler tam onlara göre. İster itfaiyeci oluyorlar, ister pilot, ister otobüs şoförü :) Benim İstanbul’da bildiğim 2 tane büyük merkez var;

Minopolis:

Sömestr dönemi için özel bir program belirlemişler, karikatür atölyesi, ebru atölyesi, ritim atölyesi,  mandala atolyesi gibi bir çok eğitici atölye açmışlar. Ah çocuk olmak vardı! :)

minopolis

MinoPolis Bilet fiyatları:

0-2 yaş 2-4 yaş 4-14 yaş Yetişkinler
Ücretsiz 30 TL 60 TL 30 TL

Kidzania:

Burada da sömestr tatiline özel bir program çıkıyor karşımıza. Haftanın 7 günü 2 seans boyunca park açık kalacakmış!

kidzania

Kidzania Girişte Yapılan Satışlar
4-14 Yaş Yetişkinler 2-3 Yaş 0-2 Yaş
Sal-Paz 60,00 TL 30,00 TL 35,00 TL Ücretsiz
KidZaniaBilet.com Üzerinden Yapılan Online Satışlar
4-14 Yaş Yetişkinler 2-3 Yaş 0-2 Yaş
Prş-Paz 54,00 TL 30,00 TL 31,50 TL Ücretsiz
Sal-Çrş 42,00 TL 30,00 TL 24,50 TL Ücretsiz

 


Birlikte Oyun Oynayalım!

Tabii ki bilgisayar oyunu değil bahsettiğim. Ailelerin birlikte oynayabileceği kutu oyunlarından. Eğer iki kardeş varsa (biz kardeşimle çok oynardık böyle oyunlar!) o zaman çok güzel olur.

1453 İstanbul’un Fethi Stratejik Kutu Oyunu

Monopoly gibi klasik oyunlar yerine, tarihimizi öğrenebilecekleri 1453 kutu oyunu benim tercihim;)

1453 kutu oyunu

Haydi Gezelim: Kartepe

gezenti_kartepe

İstanbul’a yakın yerlere gidelim diyorsanız günübirlik bile gidebileceğiniz bir yer önereceğim. Kartepe! Hem kara doyacağınız hem de manzaranın tadını çıkarabileceğiniz bir yer. Biz geçen sene gitmiştik ve etraf çocuk doluydu! :) Gezentigiller blogumuzda Kartepe gezimizi görebilirsiniz :)


İnşallah faydalı olabilmişimdir, Şahika teyzelerinden çocuklara öneriler olarak kayda geçsin bu önerilerim ;)

Eğer siz de farklı önerilerde bulunmak isterseniz lütfen yorum kısmında benimle paylaşın. Eminim anneler çok yararlanacak bu önerilerden.

İyi tatiller ;)

yazi

 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

13 Comments

 1. irem says:

  valla o yarıyıl tatillerinde çocukları oyalamak büyük mesele neyse ki benimki kendisini oyalıyor artık :-))

 2. çok güzel öneriler, teşekkürler

 3. oo super bir yazı tesekkurler :)

 4. […] Dünkü yazımda çocukları yarıyıl tatilinde oyalamanın yollarını yazmıştım. O liste sizi kesmediyse bir önerim daha var. […]

 5. Benim oğanlar sinema sevmiyorlar. Yani film seyretmeyi seviyorlar da evde….Bize kar da yağmıyor:((( Neyse İzmir’de cumadan itibaren havalar ısınıyormuş. Kendimizi atarız dışarılara artık..

 6. Güzel programlar (:

 7. çocuklar için güzel alternatifler sunmuşsunuz
  kozmetikpsikolojisi.blogspot.com.tr

 8. Sahika says:

  irem, ne güzel, sizin kafa rahat o zaman artık :)

 9. Sahika says:

  elitstilcom, rica ederim elimden geldiğince güzel öneriler bulmaya çalıştım :)

 10. Sahika says:

  LEZZET TRAMVAYI, teşekkürler, beğenmenize sevindim :)

 11. Sahika says:

  adadenizi, İzmir’de olmak ayrı güzeldir, daha güzel alternetifler bulursunuz eminim :)

 12. Sahika says:

  Aslı Çotala, evet çocuklar sever diye düşündüm :)

 13. Sahika says:

  Kozmetik Psikolojisi, her şey onlar için :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]