Perde Sorunu!

Merhabalar,

Uzun zamandır yazmıyordum, daha doğrusu yazamıyordum. Bir süredir kolilerin arasında boğuşur vaziyetteydim :)

Yine İstanbul içinde ama farklı bir semte taşındık. İstanbul’da semt değiştirince bile şehir değiştirmiş kadar oluyorsunuz..

Taşınma işlerinden sonra bahsedeceğim…

Bugün konumuz perdeler

Taşınmadan önce perde ve tül siparişimizi verdik ki, önce onlar hazır olsun. Eve yakın bir perdeci görüp hemen içeri girdik. Oh ne güzeldi, hem evimize yakın gelip ölçü alır, dikerler ve sonra takarlar diye düşündük. Biraz polyanna gibi davranmışız..

Keşke öyle olsaydı..

Taşındığımız gün, güya perde ve tüllerimiz geldi.. Takıldı, gayet güzel derken. Salon tülü yamuk dikilmişti. Mutfak tülü kruvaze denilen modelden olacağına dilimleri alta gelecek şekildeydi. Perdeler desen kapri pantolon gibi kısacık. Bir de üstüne güneşliklerin ortasında kocaman bir siyah bir şekilde yazılar olmasın mı? Oynatmaya az kaldı resmen.

perde

Bunu yapan perdeciyi de yazacağım ki siz aynı hataya düşmeyin!

Bahçeşehir/Ispartakule AKN Perde Tasarım. Bizimevler 4’ün hemen altında.

Bugün taşınalı 1 haftayı geçti, perdeler geldi, tül yok. Çalışma odasının tül ölçüsü mü yanlış alınmış bilmem tüller diğer evden getirmişim gibi, kenarlarda boşluklar var.. Ya sabır diyerek onları da geri alıyorlar, tekrar dikmek için.

Resmen oynatmaya az kaldı :) Güneşliklerdeki yazı için de yıkayınca çıkar diyorlar.. Yıkadım ve çıkmadı. Allahtan yenisini dikeceklerini söylediler..

Bir iş üzüntüsüz olmazsa olmaz zaten.. Rabbim başka üzüntüler vermesin. Ama bir daha o perdeciden içeri adım atmayacağım..

İmza: hâlâ tülleri gelmemiş kadın! :)

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. Ay herseyde üst üste gelir zaten :) ben bir çok aldığım şey için bin pişmanım ama alındi artık baya bir gider bunlar :) güle güle oturun evinizde madem perdeler hallolur Allah baska dert vermesin :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]