Belgrad ormanına kaçış

Cumartesi günü Osmanlıca kursumuz var. Ekim başından beri gidiyoruz, Osmanlıca metin okuma ve yazmada güzel bir yere geldik. Dilbilgisi ve imla kurallarını geçtik artık okuma yapıyoruz. Cumartesi günleri kursa gittiğimiz için o günü ona ayırmış oluyoruz, sabah 9.00’dan 16.00’ya kadar. Bu hafta kurs hocamız malesef rahatsızlandı :( O yüzden öğle tatilinden sonra kursa gitmedik.. Ona buradan tekrar geçmiş olsun diyorum..

belgrad1 belgrad5
Öğleden sonra boş kalan zamanımızı Belgrad ormanına giderek değerlendirelim istedik. Biz yaz kış demeden ormana kaçanlardanız. Göktürk’e taşınmak isteyişimiz de ondan..

Hiç hazırlıksız çıktık yola.. Ne fotoğraf makinamı alabildim yanıma ne de piknik için bir şeyler. Bizim bim pikniği adını verdiğimiz, marketten aldığımız abur cuburla yaptığımız mini bir piknik seremonimiz vardır. Geçen sene de gitmiştik, yazısı burada :)

Gittik, 6 km yürüdük, üstüne mini pikniğimizi yaptık. Tabi yan masalarda mangal kokuları, biz gariban.. Sağolsun yan masa komşumuz mangal işini bitirmiş, bir kaç parça da etleri kalmış. Bize onlardan ikram ettiler. Çok tatlı bir aileydi. Belki okurlar bu satırlarımı :) Çok teşekkür ediyoruz :)

belgrad4

belgrad2

belgrad3

Biz dönerken hava biraz bozuldu, yağmur yağdı.. Ama baharın yağmuru bile güzel.. Yeşillikleri görmenin verdiği huzurla evimize doğru yola koyulduk.

belgrad6
Siz de bir haftasonu Belgrad Ormanı Neşet Suyu Mesire yerine gidip önce 6 km yürüyüp sonra yanına aldığınız ufak yiyecekler ile güzel bir gün geçirebilirsiniz ;)

İnsan ormandan dönerken gerçekten huzur doluyor. Yeşilin ve bol oksijenin verdiği pozitif enerjiyi iliklerinize kadar hissediyorsunuz.. Eğer imkanınız varsa Belgrad ormanına mutlaka gidin derim.

Minik de bir video çekmiştim o güne dair. İzlemek isterseniz aşağıya ekliyorum ;)

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

3 Comments

 1. Tekrar ediyorum, kızınız olabilir miyim Civelek ailesi :)
  Sanki ormanın kokusu burnuma geldi, ne güzel fotoğraflar.
  Her şerde bir hayır vardır olayı vuku bulmuş yani :)

 2. görseller bir harika.. içim açıldı Şahika! (:

 3. Sahika says:

  Papatya Prenses, olabilirsiin :) Gel yavrum :)

  Elif Kübra Genç, teşekkür ederim Elifcim :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]