Okullar biterken çocuğunuza almanızı tavsiye ettiğim en güzel karne hediyeleri

Yeni bir eğitim öğretim yılının daha sonuna yaklaşıyoruz. Biraz daha zaman diyebilirsiniz, ama o zamanlar göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Karne hediyesi faslını son haftaya bırakarak telaşa kapılmamanız için, şimdiden araştırmalar yapmanızda fayda var.

Unutmayın ki karne hediyesi, ilk gördüğünüz oyuncak mağazası ya da bir giyim mağazasına girerek göz kararı bir şey almak değildir. Alacağınız hediye onun en önemli yılları olan bu okul yıllarında oldukça önem arz ediyor. Eskiden olsa karne hediyesi ne alabilirim sorusunun cevabı mutlaka fiziki bir şey olmak zorundaydı ama bu yüzyılda artık öyle değil. 

Son yıllarda aileler; oyuncak, eşya ya da giysi gibi fiziki hediyelerin yanında; teknolojinin nimetlerinden faydalanarak bazı sanal ödüller de veriyorlar. Çocuğunuzun tablet bilgisayarlarında kullanabileceği, uygulama mağazasından oyun indirmeye yarayan indirim kredileri veren aileler bile var. Ya da onların gelişimine katkı sağlayacak elektronik eğitim setleri hediye ediliyor. 

Ben de her ne olursa olsun çocuğunuza iki üç gün hevesle kurcalayıp sonra kenara bırakacağı bir hediyenin verilmemesi taraftarıyım. Peki onların uzun süre kullanabileceği bir karne hediyesi ne olabilir? Bunun cevabını vermek her çocuğun ilgisine ve yaşayış tarzına göre değişse de, genel olarak benzer cevaplarda buluşmak mümkün. İşte sizlere karne hediyesi olarak tavsiye edebileceğim bazı ürün ve hizmetler;

Geleceğinde işine çok yarayacak bir kurs

“Daha yeni eğitimden çıkmış çocuğa tekrar eğitim vermek mi?” diyebilirsiniz ama bu eğitimden kastımız biraz daha eğlenceli.

Çocuğunuza alacağınız hediyeye vereceğiniz parayla onu bir kursa yazdırabilirsiniz. Mesela şan dersine. Şan dersi sadece sanatçıların alması gereken bir şey değil. Çocuğunuzun daha küçük yaşta sesini kullanabilme kabiliyetine sahip olması ona büyüdüğü zaman oldukça özgüven verecektir. Akranlarına göre sesi daha güçlü, daha gür, daha kaliteli ve etkileyici olacaktır. Bu da iş hayatından tutun özel hayatına kadar birçok alanda onun işine yarayacaktır.

Bu hediye hangi en güzel karne hediyelerinden daha güzel olabilir ki değil mi?

Sağlık sıkıntılarını gidermek için erken tedaviler

Çocuğum çok sağlıklı diyebilirsiniz, evet belki de öyledir ama emin misiniz? Sağlık sadece iç organlar ya da hastalıklarla sınırlı bir kavram değil. Çocuğunuzun dişlerinde bir yamukluk var mı, ya da duruşunda bir sorun var mı? Ağaç yaşken eğilir sözü burada çok ön plana çıkıyor, çünkü çocuğunuzda bu tür sorunlar varsa küçük yaşta çok daha hızlı tedavi edilebilir.  

Eğer bunu ilerleyen yaşlarına bırakırsanız, onun geleceğine önemli bir iz bırakmış olursunuz. Çünkü bu tip durumların ilerleyen yaşlarda tedavi edilmesi oldukça zor oluyor.

Zihinsel gelişimine katkı sağlayacak çözümler

Her çocuğun daha fazla gelişmeye ihtiyacı var. Tabi bu ona daha fazla bilgi yükleyerek olmuyor. Matematik yapamıyor diye çocuğunuza affedersiniz “aptal” teşhisi koyan aileler bile var. Herkes matematik yapmak zorunda değil. Onun daha sağlıklı, hızlı ve çevik düşünmesini sağlayacak aktiviteler ayarlayabilirsiniz. Mesela MentalUP gibi mobil uygulamaları yükleyerek onun oynarken öğrenmesini ve kendisini geliştirmesini sağlayabilirsiniz. 

Yani özetle günü kurtarmak yerine çocuğunuzun geleceğine yatırım yapmak gibisi yok. Ona verebileceğiniz en güzel karne hediyeleri, onun geleceğini düşünerek adım atmaktır. Umarım bu bilgiler ışığında ona bu yaz güzel bir hediye bırakırsınız.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. Sitede gerçekten çok güzel hediyeler var. Yazı için teşekkür ederim.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]