Doğası ve Tarihi ile Fethiye

Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Fethiye, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olarak da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Fethiye’nin bu kadar popüler olmasının bir nedeni de doğallığı sayesinde tatilcilerine huzuru ve eğlenceyi bir arada yaşatabilme özelliğini gösterebiliriz. Ülkemizin en güzel denizlerinden Ölüdeniz, Fethiye Kral Mezarları ve kendine has gelenleri baştan çıkaran güzelliği ile Kelebekler Vadisi Fethiye’de başlıca doğal zenginliklerden biri olarak görülüyor. Fethiye’nin güzellikleri bunlarla da sınırlı değil. Nereye bakarsanız görebileceğiniz koyları, plajları, adaları ve doğası ile Fethiye her seferinde sizi kendisine hayran bırakacak. Doğal güzelliklerinin yanı sıra birbirinden eğlenceli Fethiye otelleri de tatil keyfinizi arttırmak için fazlasıyla iddialı. Her yaz planınızı Fethiye’de yapmanıza binlerce sebep sunan bu şehir, turizmde bir dünya markası olduğunu ziyaretçilerine her seferinde hatırlatmaya devam ediyor. Siz de bu yaz tatilinizi Fethiye’de geçirmek istiyor ve kesinlikle görmeniz gereken yerleri atlamamak istiyorsanız; Fethiye’nin güzelliklerini bizimle incelemeye başlayın.

Ölüdeniz

Mavi bayraklı bu deniz Türkiye’nin en güzel denizlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dünya çapında bir çok dergide de adı geçen Ölüdeniz; plajı ile tatilcileri kendisine çekiyor. Antik Çağdan beri var olan ve o zamandan bu zamana ışık ve güneş diyarı olarak bilinen Ölüdeniz turkuaz rengi ve ışıltılı kumlarıyla tüm gün denizin ve güneşin keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz bir yer.

Kelebekler Vadisi

Akdeniz Bölgesi’nin endemik bitkileri ile meşhur olan Kelebekler Vadisi, ülkemizin en etkileyici doğal güzelliklerinden biridir. Doğal güzelliği itibariyle 1995 yılında birinci derecede doğal sit alanı ilan edilen bu vadi doğa ve kamp turizmi sevenlerin bir numaralı adreslerinden biri olarak göze çarpıyor.

Kelebekler Vadisi adını ise içinde barınan seksenden fazla kelebek türünden alıyor. Bu kelebekleri özellikle vadinin derin noktasında bulunan nehir ve şelalelerin civarlarında görebilmek mümkün.

Fethiye Kral Mezarları

Fethiye’nin ihmal edilen ama en önemli simgelerinden biri olan Fethiye Kral Mezarları Likya Döneminden bu yana kadar var olan eşsiz tarihi güzelliklerden biridir. Doğal kayaya oturtulan mezarlar olarak adlandırılan Kaya Mezarları Fethiye’nin ilçe merkezi yakınlarında bulunuyor. Bu yerde Fethiye’nin eşsiz deniz manzarasına da uzaktan bakacak, gotik yapısına siz de hayran kalacaksınız.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]